Geri Dön

Büyük abi’den keleşli poz!

Hrant Dink cinayetinin ‘büyük abi’si Erhan Tuncel, memleketi Elazığ’da köy korucularını ziyaret edip kalaşnikoflarla poz verdi

Büyük abi’den keleşli poz!

Agos Gazetesi Genel Yayın YönetmeniHrant Dink suikastının kilit ismi, Trabzon’un kara kutusu olarak anılan Erhan Tuncel, 7 Mart 2014’te tahliye olduktan sonra sessizliğe bürünmüştü. Son birkaç duruşmaya da katılmayan Tuncel, önceki gün memleketi Elazığ’da ortaya çıktı. Elazığ’a ailesini görmek için gittiği öğrenilen ‘büyük abi’, burada terörle mücadele eden korucularla da buluştu.

‘Kana kanla karşılık’

Koruculara ait kalaşnikoflarla fotoğraf çektiren Tuncel bu anları “Ve vahşidir bu dağların insanları. Onların kutsalları özgürlük, yasaları savaştır. İyiliğe iyilikle, kana kanla karşılık verilir, ve nefret de aşk gibi ebedidir” notuyla paylaştı.

‘Koruculara destek’

VATAN’ın ulaştığı Tuncel, ziyareti eş-dost ziyareti olarak adlandırarak, “Terörle mücadele eden koruculara destek amaçlı ziyaret gerçekleştirdim. Ardından onlara ait silahlarla hatıra fotoğrafı çektirdim” dedi. Son duruşmalara neden katılmadığını sorduğumuz Tuncel, “İşlerim bu ara çok yoğundu o yüzden davalara gidemedim. Bir sonraki duruşmaya katılacağım” diye konuştu.

Yeniden yargılanıyor

DİNK cinayeti ile ilgili gözaltına alınanların ‘abi’ diye hitap ettiği, özellikle Yasin Hayal’in bol bol akıl aldığını belirttiği Erhan Tuncel gözaltına alındığında Karadeniz Teknik Üniversitesi son sınıf öğrencisiydi. 2007’de tutuklanan Tuncel, 2012’de beraat etti ve tahliye oldu. Ancak Dink suikastında FETÖ parmağının ortaya çıkmasının ardından yeniden yargılanma kararı çıkınca 2013’te tekrar tutuklandı, 2014’te ise tahliye oldu. Yargılanması sürüyor.

Işık evlerinde yetişmiş

Tuncel’in, ortaokul ve lise yıllarında Elazığ’da FETÖ’ye bağlı Işık Evleri’nde kaldığı tespit edilirken, Alperen ocakları ile de temasa geçtiği iddia edildi.

VATAN / ÇAĞDAŞ ULUS

Karaman’da toz fırtınası TIR'ın konteynerini uçurduKaraman’da şiddetli rüzgar nedeniyle oluşan fırtına TIR'ın tonlarca ağırlıktaki konteynerini yerinden söküp uçurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet