Geri Dön
GündemBüyükada duruşmasında 4 sanığa ceza çıktı

Büyükada duruşmasında 4 sanığa ceza çıktı

Büyükada’da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanık hakkında mahkeme kararını açıkladı.

Büyükada duruşmasında 4 sanığa ceza çıktı

Mahkeme, Uluslararası Af Örgütü Onursal Başkanı ve eski Direktörü Taner Kılıç’ı “örgüt üyeliği” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına; sanıklar Günal Kurşun, İdil Eser ve Özlem Dalkıran’ı ise “örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırdı. İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Nejat Taştan katıldı. Diğer sanıkları avukatları temsil etti.

Sanıkların ve avukatlarının beyanlarının ardından kararını açıklayan mahkeme, Taner Kılıç’ı “FETÖ/PDY silahlı terör örgüt üyeliği” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Sanıklar Günal Kurşun, İdil Eser ve Özlem Dalkıran ise “örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme sanıklar Ali Ghravi, Nejat Taştan, Veli Acu, İlknur Üstün, Nalan Erkem, Peter Frank Steudtner ve Muhammed Şeyhmus Özbekli’nin ise beraatlerine karar verdi. 

Milas'ta orman yangını; alevler iki otelin bahçesine kadar dayandıMuğla'nın Milas ilçesinde, ormanlık alanda yangın çıktı. Bölgeye sevk edilen ekipler, yangına müdahale ederken, alevler 5 yıldızlı 2 otelin bahçesine kadar dayandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet