Geri Dön

‘ByLock’u ailemle görüşmek için indirdim’

Kaset komplosu ve usulsüz dinleme yaptıkları iddiasıyla yargılanan sanıklardan Süleyman Bağlan, ailesiyle görüşmek için bir program aradığı sırada ByLock’u indirdiğini fakat hiç kullanmadığını öne sürdü

‘ByLock’u ailemle  görüşmek için indirdim’

FETÖ kapsamında, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP’li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntüleri çektikleri, çok sayıda kişinin evlerine dinleme cihazı yerleştirdikleri, usulsüz dinleme yaptıkları iddiasıyla yargılanan sanıklar suçlamaları reddetti.

Duruşmada savunma yapan sanık eski polis memuru Erhan Sazil, o dönem İstanbul’da İstihbarat Şube’de görevli olduğunu ve iş yerinin Kadıköy’de bulunduğunu, telefonunun müşteki Feridun Pehlivan’ın adresinin bulunduğu Kadıköy’de sinyal vermesinin, bu semte iş için, gezmeye ya da alışverişe gitmesinden kaynaklanmış olabileceğini öne sürdü.

‘O tarihlerde askerdim’

Sanık eski memur Süleyman Bağlan da İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde 2008-2014 yıllarında görev aldığını ve dinleme işi yaptığını belirterek, hakkında yapılan idari soruşturmalarda bir kusuru bulunmadığı belirtilerek ceza verilmediğini anlattı. Bağlan, iddianamede İbrahim Erkan Bayıllıoğlu ve Ahmet Hurşit Tolon’un telefonlarının dinlenmesiyle ilgili suçlama yapıldığını ifade ederek, bu kişilerin dinlendiği belirtilen tarihlerde Ankara’da askerlik yaptığını anlattı.

Bağlan, örgüt üyeliği iddiasını da kabul etmedi. Ailesiyle görüntülü görüşme yapmak için bir program aradığı sırada ‘play store’dan örgütün olduğunu bilmeden ByLock’u indirdiğini fakat hiç kullanamadığı için sildiğini öne süren Bağlan, bu indirme işleminin FETÖ ile bir bağı olmadığını öne sürdü.

Başka bir davadan tutuklu sanık emekli polis memuru Ceyhan Berberoğlu da savunmasında Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde görev yaptığını, Yusuf Ziya Yağmur, Ahmet Hurşit Tolon ve Gülen Bayıllıoğlu’nun usülsüz olarak dinlenmesiyle ilgili suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Kocaeli'nde kaybolan doktorun son görüntüleri ortaya çıktıKocaeli’de 2 gündür kendisinden haber alınamayan doktorun, evinden çıktıktan sonra marketten alışveriş yaptığı anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Bölgede yapılan arama çalışmaları ise sonlandırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet