Geri Dön
GündemCan Dündar için kırmızı bülten talebi

Can Dündar için kırmızı bülten talebi

MİT TIR’ları davası kapsamında “silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etmek” ve “casusluk” suçlarından dosyası ayrılan gazeteci Can Dündar hakkında mahkeme, tutuklamaya yönelik yakalama emri çıkarılmasına ve iade işlemleri için kırmızı bülten çıkarılmasına karar verdi.

Can Dündar için kırmızı bülten talebi

 ELİF ALTIN İstanbul - Can Dündar, MİT TIR’ları davası kapsamında geçtiğimiz aylarda “Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla temin etmek” ve “FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçlarından toplam 27,5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Dündar hakkında bir müştekiye ilişkin aynı dosyada süren davada ise İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşma yapıldı.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Can Dündar hakkında dosya kapsamı, isnat edilen suça ilişkin kuvvetli şuç şüphesinin varlığını gösteren delillerin bulunması, sanığın uzun süredir firari olarak başka dosyalardan aranması ve isnat edilen suç niteliğini dikkate alarak Dündar hakkında tutuklanmasına yönelik yakalama emri çıkartılmasına karar verdi.

Mahkeme, sanığın yurt dışında ve halen Almanya’da bulunduğunun anlaşıldığını belirtilerek iade işlemleri konusunda iade talepnamesi-kırmızı bülten çıkarılmasına dair işlemlerin yapılmasına da karar verdi. Bir sonraki duruşma 6 Ekim tarihine ertelendi.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
7 yaşında tüm saçları döküldü! Yapılan sürprizle hayata yeniden bağlandıDünyada güzel insanların olduğunu bir kez daha kanıtladılar! 7 yaşında tüm saçları dökülen küçük kız, annesiyle sık sık gittiği simitçide kendisi için sıradan bir gün olacağını düşünürken, dükkân sahibi karı - kocanın söyledikleriyle hayatının en güzel günlerinden birini yaşadı…

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler