Geri Dön

Can Nergis kimdir, kaç yaşında?

Can Nergis, 2011 yılında Türkiye'de tanınmaya başladı. İlk televizyon dizisi Her şeye Rağmen adlı dizide Mehmet Demir karakterine hayat veren yakışıklı oyuncu son olarak Börü adlı internet dizisinde Tolga Erlik karakterine hayat vermektedir. Peki Can Nergis kimdir?

Can Nergis kimdir, kaç yaşında?

Can Nergis, Türkiye'de yer aldığı ilk televizyon dizisi olan Her Şeye Rağmen adlı dizide Mehmet Demir karakterine hayat verdiği sonrasında ekranlarda yer almaya devam eden Can Nergis sırasıyla Dila Hanım, Paşa Gönlüm, Maral: En Güzel Hikayem, Arka Sokaklar, Tatlı İntikam, Anne adlı dizilerde yer almıştır. Son olarak internette yayınlanan Börü adlı dizide Tolga Erlik karakterine hayat veren Can Nergis 1985 İstanbul doğumludur.

CAN NERGİS KİMDİR?

Can Nergis (d. 27 Mayıs 1985, İstanbul) Türk oyuncu.

27 Mayıs 1985 yılında İstanbul'da doğmuştur. Üniversite hayatına kadar İstanbul'da okumuştur. Liseyi bitirdikten sonra Londra'ya gitmiş üniversiteyi orada bitirmiştir ardından teyzesi Neslihan Yargıcı'nında yardımı ile Uzakdoğu'ya gitmiş Çin ve Tayland'da modellik yapmış Tayland'da 8 yıl kalmıştır. Tayland'da Shewa adında restoran açmıştır ancak daha sonra kapamıştır.

Türkiye'ye ise 2011 yılında gelmiştir ve oyunculuğa Herşeye Rağmen adlı dizide başlamıştır ancak dizi erken final yapmıştır. Dila Hanım'da konuk oyuncu olarak yer almıştır. 2014 yılında Paşa Gönlüm adlı diziye başlamış ancak daha sonra bırakmıştır. En büyük çıkışını ise 2014 - 2015 sezonunda oynadığı Arka Sokaklar'da yapmıştır. Sezon sonunda sözleşmesi uzatılmış ama diziden ayrılmak zorunda kalmıştır. Maral ve son olarak Tatlı İntikam dizilerinde konuk oyuncu olarak görev yapmıştır. Türkçe, İngilizce, Çince, Tay dilini ve Rusça bilmektedir

FİLMOGRAFİSİ

2011 Herşeye Rağmen (Mehmet Demir)
2012 Dila Hanım (İhsan)
2014 Paşa Gönlüm (Fikret)
2014 - 2015 Maral: En Güzel Hikayem (Yiğit)
2014 - 2015 Arka Sokaklar (Onur)
2016 Tatlı İntikam (Tolga)
2016 - 2017 Anne (Ali Arhan)
2018 Börü (Tolga Erlik)

'Çelik Kartallar'ın müthiş görüntüsü! Sadece 10 dakikada yapıyorHava Kuvvetlerinin 'Çelik Kartalları' ani hava harekatı gerektiğinde 10 dakika içinde havalanarak tehdidi bertaraf edebilecek bir kabiliyete sahip.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber