Geri Dön

Çanakkale, Çorum ve Çankırı iftar saat kaçta? |

11 ayın sultanı Ramazan bu gece itibariyle başladı. Yurdumuzun dört bir yanındaki milyonlarca inanan vatandaşımız bu gece ilk sahur için uyandı. Peki Çanakkale, Çorum ve Çankırı'da iftar ne zaman yapılacak?

Çanakkale, Çorum ve Çankırı iftar saat kaçta? |

Hayırlı Ramazanlar... İslam aleminin büyük bir heyecanla beklediği Ramazan ayına merhaba dedik. Peki Çanakkale, Çorum ve Çankırı'daiftar vakti ne zaman?

ÇANAKKALE İMSAK VAKTİ

Ramazan'ın ilk günü iftar : 20.20

ÇORUM İMSAK VAKTİ

Ramazan'ın ilk günü iftar : 19.47

ÇANKIRI İMSAK VAKTİ

Ramazan'ın ilk günü iftar : 19.52

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

Dünyaca Ünlü Aktör Aamir Khan Niğde’de1994 ABD yapımı Forrest Gump filminin uyarlaması olan "Laal Singh Chaddha" filmini koronavirüs salgını nedeniyle Hindistan’da yarıda bırakan ünlü aktör Aamir Khan, kalan çekimlerini tamamlamak için Niğde'de yer baktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber