Geri Dön

Cantürk davasında Topuz tanık oldu

ABD Başkonsolosluğu güvenlik biriminde araştırma görevlisi olan Nazmi Mete Cantürk’ün “FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan yargılandığı davada, geçtiğimiz günlerde aynı suçlamayla 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan ABD’nin İstanbul Başkonsolosluk irtibat görevlisi Metin Topuz tanık olarak dinlendi.

Cantürk davasında Topuz tanık oldu
ELİF ALTIN İstanbul

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, “FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçlamasından 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsi istenen sanıklar Nazmi Mete Cantürk, eşi Sevim Cantürk ve kızı Kevser İrem Cantürk katıldı. Duruşmayı, ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell ve konsolosluk yetkilileri de izleyici olarak takip etti. Tanık olarak dinlenen Metin Topuz “Mete hakkında olumlu veya olumsuz bir şey söyleyecek bilgiye sahip değilim” dedi.

 

Kamyonun 11 aracı biçtiği anlar kameradaİzmir'in Dikili ilçesinde meydana gelen kazada bir kamyon sürücüsü, önündeki TIR'a çarpmamak için direksiyon hakimiyetini kaybetti ve 11 araca çarptı. Korkunç anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet