Geri Dön
GündemCemal Kaşıkçı davası: Bizi bir odaya aldılar, aşağıdan ses geliyordu

Cemal Kaşıkçı davası: Bizi bir odaya aldılar, aşağıdan ses geliyordu

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018 tarihinde gittiği Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesine ilişkin ikisi azmettirici, 26 sanığın yargılanmasına dün devam edildi.

Cemal Kaşıkçı davası: Bizi bir odaya aldılar, aşağıdan ses geliyordu

ELİF ALTIN İstanbul İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya müşteki Hatice Cengiz avukatı ile birlikte katıldı. Duruşmada tanık olarak dinlenen Kaşıkçı’nın arkadaşı Turan Kışlakçı şunları söyledi: “Olay günü Hatice Hanım ve bir arkadaşı beni aradı, Elçiliğin önüne gittim. Kapıda Suud bir görevli vardı. ‘Cemal nerede, niye çıkmıyor?’ dedik. ‘Cemal çıktı gitti. Niye bütün medyayı buraya topluyorsunuz?’ dedi. Kuveytli bir generale durumu söylediğimizde, ‘3-4 gündür yoksa öldürülmüş olabilir’ dedi. Olaydan bir süre sonra Hikmet diye bir arkadaşımız konsolosluktan bir çalışanla görüşmüş. Bu çalışan, ‘Cemal bence öldürüldü. Olay günü bizi üst katta bir odaya koydular, aşağıdan sesler geliyordu. Bana göre Cemal elçilikte öldürüldü’ demiş” şeklinde konuştu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Otomobil bariyerlere saplandıTEM Otoyolu, Ataşehir Bağlantı yolunda şerit değiştirmek isterken orta bariyerlere çarpan otomobilde 2 kişi yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler