Geri Dön

Çevrimtaş köyü yerle bir oldu

Elazığ Sivrice’ye bağlı Çevrimtaş köyünde çoğunluğu kerpiç olan 13 ev depremde yıkıldı.

Çevrimtaş köyü yerle bir oldu

Yaşar Güçlü ile Ramazan Ertaş hayatını kaybederken altı kişi yaralandı, köy ise harabeye döndü. Ramazan Ertaş’ın Elazığ merkezde ikamet ettiği, sömestir tatili için çocuklarıyla birlikte köye geldiği öğrenildi. Geçimin hayvancılıkla sağlandığı köyde, birçok hayvan toprak altında kaldı. Köylülerin büyük çoğunluğu akrabalarının yanına giderken, köyü terk etmeyen birkaç kişi için AFAD çadır kurdu. Çevrimtaşlı Ramazan Ernek’in evi de tamamen yıkıldı. Deprem anında evde beş kişi olduklarını söyleyen Ernek, “Kendi imkanlarımızla çıktık. Çıkar çıkmaz komşumuz Ramazan Ağabey’in evine koştum. Etraf karanlık, bağırma sesleri geliyordu. Herkesi çıkardık, Ramazan Ağabey maalesef öldü. Sadece evimin penceresi kaldı. Arkası komple çöktü. Hayvanlar telef oldu” diye konuştu.

Hayatını kaybeden Ramazan Ertaş’ın akrabası Engin Ertaş ise, “Annem, evin yıkılmasıyla oturma odasından ahıra düşmüş. Kafası yarılmış, enkazdan kendisi çıkmış” dedi.

Karaman'da bir köy koronavirüs nedeniyle karantinaya alındıİstanbul'dan yolcu otobüsüyle Konya'nın Ereğli ilçesindeki oğullarını ziyarete gelen ve corona virüs testi pozitif çıkan 60 yaş üstü çiftin, aynı zamanda memleketi olan Karaman'ın Ayrıncı ilçesine bağlı Berendi köyünde bir yakınlarının cenaze törenine katıldığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber