Geri Dön
GündemCHP’den zeytin fidanlı protesto

CHP’den zeytin fidanlı protesto

Soma’nın Yırca köyünde termik santral inşaatı için 6 bin zeytin ağacının kesilmesini protesto eden CHP, santrali yapan Kolin Şirket Grubu’nun Levent’teki merkezinin önüne zeytin fidanı dikti.

CHP’den zeytin  fidanlı protesto

CHP Gençlik Kolları’nın dün Kolin Şirketler Grubu binasının önünde düzenlediği eyleme, CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey, İstanbul milletvekilleri Aykut Erdoğdu ve Kadir Gökmen Öğüt ile İtalyan Yeşiller Partisi Genel Başkanı Angelo Bonelli de destek verdi. Zeytin ağacının kutsal olduğunu belirten Pavey, “Yırca köyündeki cesur köylülerimizin yalnız olmadığını hatırlatmak için buradayız. Dün köy muhtarı Mustafa Akın ‘Eskiden 500 kişiydik şimdi 500 bin kişiyiz’ dedi. Ne 500 bini, bütün İstanbul sizinle. İstanbul’dan Artvin’e kadar her yerde köylülerimiz ve doğamızı korumak için direnişimiz devam edecek. Kolin İnşaat yüzünden 6 bin ağaç katledildi. Aynı zamanda gariban köylüleri dövdüler. Bu ülkede 10 milyon insan zeytinden ve zeytincilikten ekmegini kazanıyor. Dünya piyasalarında zeytin altın değerinde görülüyor. Biz elimizdeki nimetleri kaybetmek, betona çevirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Hükümet bu anlamda hiçbir şeyden geri kalmıyor” dedi.

Bursa'da feci kazaGebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun Mustafakemalpaşa ilçesi geçişinde iki otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet