Geri Dön

‘Çıkar tekrar imza atarım’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki CHP Cezaevlerini İnceleme Komisyonu, “Barış için Akademisyenler Bildirisi” olarak bilinen “Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı bildiriye imza attıkları gerekçesiyle cezaevine konulan Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan’ı Bakırköy Cezaevi’nde, bildiriye imza attığı için Nişantaşı Üniversitesi’nden de kovulan Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kaya ve Mimar Sinan Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Kıvanç Ersoy’u Metris Cezaevi’nde ziyaret etti.

‘Çıkar tekrar imza atarım’

Üç akademisyen, kendilerini ziyaret eden CHP heyetine kararlılık mesajı verdi. Mungan, “Bu bildiri doğru bir bildiri, çıkar tekrar imza atarım bildiriye. Bu toprakların ölüm coğrafyası olmasını istemiyoruz. Hiç kimse için ölüm olmasın” ifadesini kullandı. Ersoy, “Recep Tayyip Erdoğan hedef gösterdiği için buradayız. Rektörler ve mahkemeler de saldırıya geçti. PKK aleyhine niye birşey söylemiyorsunuz diye sordular. Faşizm konuşma yasağı değil söyleme mecburiyetidir. Söylediğimiz şeyler için değil söylemediğimiz şeyler için burdayız. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı rahatlatmak için içeri attılar. Demokrasi kültürünün olmadığı memlekette bunlar olur” dedi.
‘Pişman değilim’
Kaya da, “2 bin 200 öğretim üyesi imzaladı, sadece biz buradayız. İmza attığım için pişman değilim. PKK’yı eleştirmediğimiz için, PKK’dan bahsetmediğimiz, devleti eleştirdiğimiz için terör örgütü propagandası yaptığımız sonucuna varmışlar” ifadesini kullandı.

Sıcak hava ve yüksek nem sonrası sahiller dolduAntalya'da sıcak hava ve yüksek nemden bunalanlar Konyaaltı ve Lara sahillerine koştu. Sahillerdeki kalabalığın maske ve fiziki mesafe kuralına uymadıkları dikkati çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber