Geri Dön
GündemCİNAYET PROFESÖRÜ!

CİNAYET PROFESÖRÜ!

Bir günde biri doçent, ikisi üniversiteli, biri Kıbrıs gazisi 6 kişi öldürüldü. Faillerden biri profesör. Cinayetlerin 4'ünde kurbanların boğazı kesildi.

CİNAYET PROFESÖRÜ!

1- Doçenti öldüren profesör çıktı!

Konya’da boğazı bıçakla kesilerek öldürülen Doç.Dr. Celalettin Özdemir’in katili Prof. Dr. Ahmet G. çıktı. Yakalanan profesör cinayeti itiraf etti

CİNAYET PROFESÖRÜ

Konya’da Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Çevre Teknolojisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Celalettin Özdemir (42), üniversitedeki odasında boğazı kesilerek öldürüldü. Özdemir’in öldürüldüğü iki gündür evine gitmemesi ve odasından kokular gelmesi üzerine anlaşıldı. Kilitli olması nedeniyle kırılarak girilen odada Özdemir’in cesedi ile birlikte anahtarlarının da olması, kapının dışarıdan kilitlendiğini açığa çıkarttı.

Anahtarların yedeğinin yönetimde olduğunu saptayan polis, aynı fakültede anabilim dalı başkanı olan Prof. Dr. Ahmet G.’nin de okula iki gündür gelmediğini tespit etti.
Ahmet G.’nin fakülte dekanı olan eşinin de sınavların yapılmasına rağmen okula gelmediğini saptayan polis, harekete geçti. Yakalanan Ahmet G., cinayeti itiraf ederken, iki öğretim üyesi arasında aynı fakültede görev yapmalarına rağmen husumet olduğu iddia edildi. Sorunun fakültede aynı kadına ilgi duymalarından kaynaklandığı iddia edilirken, bir diğer iddia olarak Özdemir’in kimya alanındaki şirketlerinin bulunması ve arada parasal sorunların bulunması ortaya atıldı.

Cinayeti tasarlamış
Özdemir’in cinayetin işlendiği gün odasından bağırma seslerinin geldiği, mesai arkadaşlarının ise telefonda tartıştığını düşünerek müdahale etmedikleri bildirildi. Özdemir’in karnında ve boynundaki bıçak darbeleri Ahmet G.’nin cinayeti tasarladığını ortaya koydu.

MOBESE DE İNCELENDİ

Ahmet G.’nin emeklilik dilekçesi vereceğini yakın çevresine söylediği ve sınavlara rağmen okula gelmediği belirtilirken, polis, Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı olan profesörün peşine düştü. Prof.Dr. Ahmet G.’nin araç plakasını alan ve MOBESE kayıtlarını inceleyen polis, zanlının Karatay ilçesinde olduğunu saptayarak trafikte seyir halindeyken gözaltına aldı. Ahmet G.’nin ilk ifadesinde cinayeti itiraf ettiği belirtildi.
ANKARA Millyet, HASAN DÖNMEZ Konya DHA


2- Beyoğlu’nda vahşet

Beyoğlu’nda içinde kadın cesedi saklanan bir çanta bulundu. 30 yaşlarında olduğu tahmin nedilen cesede ilişkin kimlik tespiti henüz yapılamadı

İstanbul Beyoğlu’nda Bülbül Mahallesi Aşıklar Sokak’ta dün sabah 06.20 sıralarında belediyeye bağlı bir temizlik işçisi yol üstüne bırakılmış bir çanta buldu. Temizlik işçisi, çantayı açtığında bir insan cesediyle karşılaşması üzerine durumu polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik önlemleri alarak bölgede detaylı inceleme başlattı. Sokak çevresindeki tüm kamera kayıtlarını toplayan polis, cesedin bulunduğu sokaktaki MOBESE kamerasının bozuk olduğunu tespit etti.

Damarı kesilmiş
Diğer yandan cesedi bulan temizlik görevlisiyle beraber olayın görgü tanıklarının ifadelerine de başvuruldu. Ceset ise çantayla beraber Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü. Ön incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu’na götürülen cesede kimlik tespiti yapılamadı.
Emniyet birimlerinden edinilen bilgiye göre üzerinde kimlik ve para bulunmayan ceset 1.50 boylarında, 30 yaşlarında bir kadına ait. İlk bulgulara göre yüzü yaralı olan kadın, bıçakla boğazından kesilerek öldürülmüş. Ardından kolları da kesilerek cansız bedeni çantaya yerleştirilmiş. Cesedin, bulunduğunda sıcak olduğu, öldürülüp bulunduğu yere hemen bırakıldığı tahmin ediliyor.
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde cesedi gören bir yetkiliden edinilen bilgiye göre kadın, boynunun sağ tarafındaki damarların kesilmesiyle hayatını kaybetmiş. Üstünde kot pantalon ve kazak bulunan ancak ayakları çıplak olan kadın, kolları kesilip, ayakları katlanarak çantaya yerleştirilmiş. Cesedi inceleyen Kayıp Şahıslar Büro Amirliği’nden edinilen bilgiye göre ise yapılan kayıp ihbarlarından hiçbiri bu cesede ait değil. Emniyet’in parmak izi incelemesinden de bir sonuca ulaşılamadı.

‘Çok fazla Suriyeli var’

Bülbül Mahallesi muhtarı Mehmet Ali Bilir, mahallede erkek şiddetine karşı koruma altında olan 1 kadının olduğu bilgisini paylaşarak, “Bavulda cansız kadın bedeninin bulunması sonrası koruma altındaki kadınla iletişime geçtim. Kendisi değil. Onun dışında durumu tehlikede olduğunu bildiğim biri yok mahallemde. Ancak mahallemde 9 bin kişi yaşarken, nüfusa kayıtlı 3 bin 80 kişi var. Suriyeli başta olmak üzere çok fazla yabancı yaşıyor. Polis de bu ihtimal üzerinde duruyor” dedi. Bölgede daha önce Türkmenistanlı 2 kadın cesedi daha bulunması nedeniyle kadının yabancı uyruklu olma ihtimali üzerinde de duran polis, cesedin Türkmenistan ya da Suriyeli’ye benzemediğini bildirdi.
DAMLA YUR İstanbul


3- Güzelliğinin kurbanı oldu

Bolu’da üniversite öğrencisi Bigem Çubukçuoğlu, ‘Uzun saçlı kadınlardan’ nefret eden Ayşe Kalkan tarafından bıçaklandı. Kalkan’ın tedavi gördüğü ortaya çıktı

CİNAYET PROFESÖRÜ

Bolu’da, üniversite öğrencisi Bigem Çubukçuoğlu’nu (21) caddede yürürken boğazına sapladığı bıçakla öldüren kadın yakalandı. Borazanlar Mahallesi’nde önceki akşam saat 20.45’te meydana gelen olayda kaldırımda yürüyen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Resim Bölümü öğrencisi Bigem Çubukçuoğlu ile yanındaki kız arkadaşının yanına yaklaşan Ayşe Kalkan (38) öğrencilerle tartışmaya başladı.

Evine girerken yakalandı
Bu sırada Kalkan, üzerinde taşıdığı ekmek bıçağını çıkarıp Bigem Çubukcuoğlu’nun boğazına sapladı. Köroğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan genç kız hayatını kaybetti. Elindeki bıçağı atarak olay yerinden kaçan ve Bolu Defterdarlığı’nda memur olarak görev yaptığı öğrenilen Ayşe Kalkan ise önceki gece 01.30 sıralarında olayın meydana geldiği sokaktaki evine girerken yakalandı. Ayşe Kalkan ifadesinde öldürdüğü Çubukçuoğlu’nu tanımadığını söyledi.

‘Çıldırttınız’ diyerek bağırdı
Psiklojik tedavi gördüğü belirtelen Ayşe Kalkan’ın, Bigem Çubukçuoğlu’nu öldürmeden önce aynı yerde genç bir kızın göğsüne vurduğu, daha sonra çantasından bıçağı çıkarmaya çalıştığı sırada genç kızın kaçtığı; aynı yerden geçen Bigem Çubukçuoğlu’na “Çıldırttınız beni” diye bağırarak bıçakla saldırdığı iddia edildi. Bir süre önce eşinden boşanan Kalkan’ın olaydan önce mesai arkadaşlarını arayarak “Siz benden güzelsiniz” diyerek hakaret ettiği öne sürüldü.

Yerel gazeteye haber olmuş

Ayşe Kalkan’ın 7 Eylül 2013 günü yolda yürüyen bir kadına “Uzun saçlı kadınlardan nefret ederim” diye saldırarak saçlarını çektiği, özür dilemesi üzerine kadının davacı olmadığı öğrenilirken, bu olayın da yerel bir gazete tarafından haber yapıldığı kaydedildi. Ayşe Kalkan’ın güzel ve uzun saçlı kadınlardan nefret ettiği iddia edildi.
BOLU DHA


4- Kalbinden bıçaklandı

Kayseri’de 38 yaşındaki kahveci Hüseyin Ekemen, boğazı kesilip kalbinden bıçaklanarak öldürülmüş olarak sokakta bulundu. Önceki gün saat 06.00’da meydana gelen olayda mahalleli, sokakta duvar dibinde boğazı kesilmiş bir ceset olduğunu belirterek, polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, öldürülen kişinin kahve işleten Hüseyin Ekemen olduğunu belirledi. Çağrılan sağlık görevlileri Ekemen’in kalbinden de bıçaklanmış olduğunu bildirdi.
KAYSERİ DHA

5- Kıbrıs gazisine kurşun yağmuru

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 61 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Osman Karataş, ahır yüzünden tartıştığı Mustafa Çalışkan tarafından öldürüldü. Dün akşam saatlerine meydana gelen olayda Çalışkan beraberinde C.S.Ç., O.Ç. ve K.B. ile birlikte köyün kahvesinde oturan Karataş’ın yanına gelerek “Sen benim arsamın üzerine nasıl ahır yaptırırsın?” diye tartışmaya başladı. Bu sırada Çalışkan, yanında getirdiği ruhsatsız tabanca ile Osman Karataş’a arka arkaya ateş etti. Açılan ateş sonucu Karataş hayatını kaybetti.
EFENDİ ERKAYIRAN Osmaniye DHA

6- ‘Damsız’ kavgası

Gaziantep’te Kerim Yılmaz (30), amcasının oğluna ait bara girmek istedi. “Damsız girilmez” uyarısı üzerine içeri girmekte ısrar eden Yılmaz ile çalışanlar arasında tartışma çıktı. Taraflar arasındaki tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesi üzerine karnına isabet eden kurşunla yaralanan Yılmaz, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Bar çalışanlarından N.Ö, cinayet zanlısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınırken Yılmaz’ın bir süre önce işten ayrıldığı öğrenildi.
GAZİANTEP AA

İstanbul Avcılar'da silahlı kavgaİstanbul Avcılar'da araları aralarında husumet olduğu öne sürülen iki grup arasında silahlı kavga çıktı.  Açılan ateş sonucu bir kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet