Cinayetten önce istismar iddiası

Eşini öldüren sanık kızına da cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla yargılanıyor.

Cinayetten önce istismar iddiası

Ankara Mamak’ta boşanma aşamasında olduğu eşi Döndü Şengül’ü Şubat 2019’da silahla öldüren Şükrü Şengül’ün kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada 27 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Savcının mütaalasında, genç kadının öldürülmeden önce, kızına cinsel istismarda bulunduğunu ileri sürdüğü eşinden şikâyetçi olduğuna ve şikayetin ardından katledildiğine dikkat çekildi. Mütalaada, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin gönderdiği rapora dikkat çekilerek, cinsel istismarın sabit olduğu tespitine yer verildi.

Döndü Şengül’ün ölmeden önce babasının kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla kızı için psikiyatri doktorundan randevu aldığı ortaya çıkmıştı. Mütalaada, Döndü Şengül’ün bu nedenle eşinden şikayetçi olduktan sonra öldürüldüğüne vurgu yapıldı.

‘Bu yüzden vuruldu’

Mağdur kız ile Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği’nin avukatı Neslihan Ceylan da duruşmada, “Döndü Şengül istismarı açığa çıkarıp kocasından şikayetçi olduğu için öldürülmüştür. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin raporunda çocuğun beyanlarının çelişkili olmadığı, yalan söylemesini gerektirir bir durum bulunmadığı ve bu durumun çocukta travma yarattığı belirtilmiştir. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi. Sanık Şükrü Şengül ise suçlamayı reddederek “Ben eşimi bu iftirası yüzünden öldürdüm. Ben böyle bir şey asla yapmadım, çocuğumu kullanmasınlar” diye konuştu. Şengül çiftinin iki çocuğuna anneannesinin baktığı belirtildi. Mağdur olduğu öne sürülen çocuğun psikolojik tedavi gördüğü öğrenildi.

Burası "Ölüler Kıraathanesi"...Ölen hemşehrilerini kıraathanede yad ediyorlarAdana’nın Kozan ilçesinde 35 yıllık kıraathane işletmeciliği yapan Necat Karataş ve kardeşi Vedat Karataş ölen hemşehrilerinin fotoğraflarını kıraathanede sergiliyor. Kozanlı vatandaşları ve akrabalarını kıraathane duvarında görenler geçmişi yad ederek vefat eden akraba ve arkadaşlarını anıyor. İlçenin şehitleri de kıraathanenin en üst köşelerinde yer alıyor.Tarihi çarşıda kıraathane işleten Necat Karataş, kardeşi Vedat ile birlikte Kozanlı vatandaşlara hizmet verdiği kıraathanede ölen hemşehrilerinin fotoğraflarını kıraathanede sergiliyor. Kahveye gelen vatandaşlar vefat eden hemşehrilerini ve akrabalarını dualarla yad ederken, çaylarını yudumlayıp okey oynuyorlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber