Geri Dön
GündemÇinliler ‘pazarda’ eş arıyor

Çinliler ‘pazarda’ eş arıyor

Çin’in Şanghay kentinde kurulan ‘evlilik pazarı’nda ebeveynler çocuklarına eş arıyor. Kent merkezindeki Halk Parkı haftasonları evlilik pazarına dönüşüyor.

Çinliler ‘pazarda’  eş arıyor

Parka asılan ilanları inceleyen ebeveynler çocukları için en uygun eşi bulmaya çalışıyor. Gençlerin çok fazla çalıştıkları için kimseyle tanışamadığını anlatan aileler bu görevi kendileri üstleniyor. İlanlarda boy, kilo, gelir ve telefon numarası gibi detaylar yer alıyor. CNN’e konuşan Liu adlı bir Çinli, “Oğluma burada film yıldızları kadar güzel bir eş buldum. Şimdi de yeğenim için arıyorum” dedi. Kentte her yıl ‘evlilik fuarı’ da düzenleniyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
"Efsunlanmış gibi ne dedilerse yaptım" Servet hayali yalnız bıraktıIsparta'da, yaklaşık 3 yıl önce, 'Seni 45 milyon liralık servete ortak edeceğiz' diyen dolandırıcılara 89 bin 925 lira kaptırınca 50 yıllık eşi Dudu Duvar'ın (65) küsüp 3 yıldır konuşmadığı Mehmet Duvar (71), iki hafta önce de 'Sizi dolandıranların izini sürüyoruz' yalanına inanıp krediyle çektiği 15 bin lirayı da dolandırıcılara gönderdi. 3 yıldır aynı binanın ayrı katlarında yaşayan Duvar çiftinin 4 çocuğu da tedbiren, babalarının 3'üncü kez kandırılmaması için cep telefonu ile otomobilinin anahtarını aldı. Mehmet Duvar, yaptığı açıklamada, yaşadığı şoktan hala kurtulamadığını, ikinci defa dolandırıldığını için üzgün olduğunu anlattı. Duvar, "Efsunlanmış gibi ne dedilerse yaptım" diye konuştu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler