Geri Dön
GündemÇizgili Denizci Tişörtü niye doodle oldu? Çizgili Denizci Tişörtü ile ne anlatmak isteniyor?

Çizgili Denizci Tişörtü niye doodle oldu? Çizgili Denizci Tişörtü ile ne anlatmak isteniyor?

Çizgili Denizci Tişörtü doodle ne anlama gelir? Dünyaca ünlü arama motoru Google'da bugün Çizgili Denizci Tiörtü doodle oldu. Google kullanıcıları anasayfada karşılaştığı görsel ile meraklandı ve arayışa koyuldu. Çizgili Denizci Tişörtü özelliği nedir? Çizgili Denizci tişörtü ne demek?Google Çizgili Denizci Tişörtü ile ilgili neden doodle yaptı? İşte Çizgili Denizci Tişörtü hakkında merak edilenler...

Çizgili Denizci Tişörtü niye doodle oldu? Çizgili Denizci Tişörtü ile ne anlatmak isteniyor?

Google, özel insanları ve özel günleri doodle yaparak milyonlarca insanın o kişi hakkında veya o özel gün hakkında bilgilenmesini sağlıyor. 27 Mart 2020 Cuma günü ise Google'da Çizgili Denizci Tişörtü doodle oldu. Google kullananlar ise bu duruma şaşırarak arayışa geçti. Çizgili Denizci Tişörtü özelliği nedir, neden doodle oldu?

ÇİZGİLİ DENİZCİ TİŞÖRTÜ ÖZELLİĞİ NEDİR, NEDEN DOODLE OLDU?

Çizgili Denizci Tişörtü niye doodle oldu Çizgili Denizci Tişörtü ile ne anlatmak isteniyor

Tarihte 1858 yılında 27 Mart tarihinde Fransız Donanması Çizgili Denizci Tişörtü ‘Breton Stripe’ olarak bilinen şeyin denizcilerin resmî iç çamaşırı olacağına karar vermişti. Kıyafetin sembolik ve pratik bir hedefi olan 21 şeridi bulunuyordu. Napolyon Bonapart’ın zaferlerinin her biri için bir şerit tişörte işlenmişti ve bu çizgiler denize düşen denizcileri tespit etmeye yarıyordu.

19. yüzyılın sonlarında, bu tasarım Fransız yazar Sidonie-Gabrielle Colette'in yardımıyla donanma güvertelerinden şehir sokaklarına göç etmeye başladı.
1920'lere gelindiğinde, Fransız Rivierası'ndaki bohemler, aydınlar ve moda tutkunları, Çizgili Denizci Tişörtü tasarımını kabul ettiler ve formanın evrimini deniz yaşamının temelinden sanatsal şıklığın simgesine pekiştirdiler.Sanatçılardan film yıldızlarına kadar bu tasarım onlarca yıl boyunca sayısız ikonik destek kazanmış, bugün saygı duyulmuş ve günümüzde dünya çapında zamansız bir klasik olarak görülmüştür.

Silivri'de bisiklet hırsızlığı kameradaSilivri'de, apartmandan bisiklet hırsızlığı anları güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Görüntülerden tespit edilen şüpheli polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet