Geri Dön
GündemCovid geçirenler ne zaman aşı olacak? Korona olanlar aşı olacak mı?

Covid geçirenler ne zaman aşı olacak? Korona olanlar aşı olacak mı?

Koronavirüs ile mücadelede aşılama devam ediyor. Yaş sırası ve önceliğe göre aşılama devam ediyor. Birçok sektör için aşı randevusu açıldı. Peki, daha önceden korona olanlar aşı olacak mı? Covid-19 geçirenlerin aşı olması ile ilgili detaylar.

Covid geçirenler ne zaman aşı olacak? Korona olanlar aşı olacak mı?

Son olarak SGK'ya kayıtlı tüm çalışanlar için aşı randevusu açıldı. Sağlık Bakanı Koca tarafından yapılan açıklama doğrultusunda e-Nabız aracılığıyla randevu alanlar koronavirüs aşısı olabiliyor. Peki, korona olanlar ne zaman aşı olacak? İşte merak edilenler.

KORONA OLANLAR NE ZAMAN AŞI OLACAK?

COVID-19 geçirmiş kişilerde koruyuculuk bir müddet daha devam etmektedir. COVID-19 geçirmiş sağlık çalışanlarına, virüse maruz kalma oranı en yüksek grup oldukları için hastalığı geçirdikten 1 ay sonra; COVID-19 geçirmiş diğer risk gruplarına ise hastalığı geçirdikten 6 ay sonra aşı uygulanabilecektir.

Caddeyi birbirine katan farenin ezilmemesi için elinden geleni yaptıBağcılar'da bir esnaf caddede gördüğü farenin ezilmemesi için elinden geleni yaptı. Esnafın yön komutlarıyla caddeden çıkarmaya çalıştığı fare, rögar kapağından kanalizasyona girdi. Fareyi ezmemek için manevra yapan araçlar ile yolun karşısına geçmeye çalışırken fareyi görünce zıplayan kişi kameralara yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet