Geri Dön
GündemCuma namazı için çalışmalar tamam

Cuma namazı için çalışmalar tamam

Koronavirüs tedbirleri kapsamına 16 Mart’ta cemaatle ibadete ara verilen camiler, yaklaşık 2.5 ay sonra bugün Cuma namazı ile cemaatine kavuşacak.

Cuma namazı için  çalışmalar tamam

Başkentte Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ekipleri 65 camide temizlik ve dezenfeksiyon çalışması yaptı. ABB Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, “Cuma namazına gelen vatandaşlarımıza tek kullanımlık seccade ve maske dağıtımı da gerçekleştireceğiz” dedi. Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) da, Kocatepe Camii girişine sterilizasyon tüneli kurarak cuma namazı için camiye gelecek vatandaşların steril ortamda ibadetlerini yapmalarının sağlanacağını açıkladı. TDV’den yapılan açıklamada değerlendirmesine yer verilen TDV Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, “İmkanlarımız ölçüsünde Ankaralıların cuma günleri buluşma noktası haline gelen Kocatepe Camimizin girişine sterilizasyon tüneli kuracağız. Vatandaşlarımız bu tünelden geçip dezenfekte edildikten sonra cami avlusuna girerek ibadetlerini yapabilecek” dedi.

Tiramisu tarifi21 Mart Dünya Tiramisu Günü için Kurukahveci Mehmet Efendi ile efsane bir tiramisu tarifi hazırladık! (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet