Geri Dön
GündemDiyanet Cuma namazı saatlerini açıkladı! İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa Cuma namazı vakitleri

Diyanet Cuma namazı saatlerini açıkladı! İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa Cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saatleri vatandaşları vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Farz olan Cuma namazı vaktini kaçırmak istemeyen vatandaşlar sabahın ilk ışıklarından itibaren bulundukları ildeki Cuma namazı saatlerini araştırmaya devam ediyor. Diyanet tarafından belirlenen Cuma namazı saatlerini sizler için derledik. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa başta olmak üzere il il cuma namazı vakitlerini haberimizin içerisinde yer alan link üzerinden bulabilirsiniz. İşte 31 Ocak Cuma namazı vakitleri...

Diyanet Cuma namazı saatlerini açıkladı! İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa Cuma namazı vakitleri

İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan cuma gününde binlerce müslüman bugün farz olan cuma namazını yerine getirebilmek için camileri doldurup taşıracak. Kılınacak olan cuma namazı öncesinde ikamet ettikleri illerdeki cuma namazı saatlerini araştıran müslümanlar cuma namazı saat kaçta sorusuna yanıt arıyor. Peki Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere il il cuma namazı vakitlerini sizler için derledik.

CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?

Cuma namazı İstanbul'da saat 13:22'de

Ankara'da 13:07'de

İzmir'de 13:30'da

Bursa'da 13:22'de kılınacak. İşte il il cuma namazı vakitleri...

İL İL CUMA NAMAZI VAKİTLERİ

CUMA NAMAZI KAÇ REKAT?

Cuma namazı dört rekât ilk sünnet, iki rekât farz ve dört rekât son sünnet olmak üzere on rekâttır.

Cuma Mesajları (resimli ve yazılı) – 2020 en yeni Hayırlı Cumalar mesajları (güzel anlamlı, uzun dualı, ayetli hadisli, kısa ve öz cuma sözleri)

CUMA NAMAZI NASIL KILINIR?

Cuma günü camide öğle namazı vaktinde cemaatle kılınır.

Önce ilk sünnet tıpkı öğle namazının ilk sünneti gibi kılınır. Sünnetin ardından imam-hatip minbere çıkarak oturur. Müezzin, iç ezanı okur. Ezandan sonra imam-hatip kalkarak iki kısımdan oluşan hutbeyi okur. Hutbede cemaati dinî konularda bilgilendirici ve yönlendirici konuşma yapar. Hutbe okunduktan sonra imam-hatip minberden inerek cemaatin önüne geçer ve cemaate iki rekât Cuma namazı kıldırır.

İmam-hatip, Cuma namazının farzına ve cemaate imam olmaya, cemaat de Cuma namazına niyet eder. Tıpkı cemaatle kılınan sabah namazı gibi iki rekât Cumanın farzı kılınır.

Cuma namazında imam-hatip, Fatiha ve zamm-ı sûreyi sesli olarak okur.

Cuma namazının farzı kılındıktan sonra, cumanın son sünneti kılınır. Bu sünnet, öğlenin ilk sünneti gibi kılınır. Böylece Cuma namazı tamamlanmış olur.

 

 

 

Kemerköy Termik Santrali'ne kadar yaklaşan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyorMuğla'nın Milas ilçesindeki orman yangınını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet