Geri Dön
GündemCumartesi Anneleri’nin yargılanmasına devam

Cumartesi Anneleri’nin yargılanmasına devam

Gözaltında kaybolan yakınları için Galatasaray Lisesi önünde her hafta oturma eylemi yapan Cumartesi Anneleri’nin de arasında bulunduğu 46 kişinin yargılandığı dava sanık savunmaları devam etti.

Cumartesi Anneleri’nin yargılanmasına devam

 

ELİF ALTIN İstanbul - Sanık Besna Tosun,  “151 haftadır polis bariyerleriyle kapatılan Galatasaray Meydanı, 26 yıllık umudumun ve direncimin tanığıdır ve gözlerimin önünde gözaltına alınarak kaybedilen babam Fehmi Tosun ile kurduğum tek bağdır. Babamla buluştuğum tek mekandır. ‘Galatasaray Meydanı’ndan vazgeçin’ demek, ‘Kaybedilen sevdiklerinizden vazgeçin’ demektir. Ben vazgeçmiyorum” dedi. 

Gözaltında kaybettikleri yakınları için 27 Mayıs 1995’ten beri Galatasaray Lisesi önünde her hafta oturma eylemi yapan Cumartesi Anneleri’nin de arasında bulunduğu 46 kişi hakkında, 25 Ağustos 2018’deki eylemde “kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmamak” suçlamasıyla 6 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada sanık ifadeleriyle devam etti. Reddi hakim taleplerinin reddedildiği duruşma ertelendi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Sağlık Bakanlığı son dakika olarak Türkiye'nin 24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 355 bin 226 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 197 kişinin testi pozitif çıktı, 221 kişi yaşamını yitirdi. Bakan Koca tabloyu paylaşırken kritik uyarılarda bulundu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler