Gündem'Çuvalda karımın cesedi var'

'Çuvalda karımın cesedi var'

16.08.2014 - 11:29 | Son Güncellenme:

10 yıllık eşi Hediye Öztürk’ü domuz bağıyla bağladıktan sonra elleriyle boğan Mithat Öztürk’ün, cinayeti “Eşin seni aldatıyor” dedikoduları yüzünden işlediği ortaya çıktı. Öztürk’ün tutuklanmasının ardından kızları Z. Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından koruma altına alındı.

Çuvalda karımın cesedi var


Habertürk, İstanbul Bağcılar’da, Göztepe Mahallesi Karanfil Sokak’ta yaşayan 1 çocuk annesi Hediye Öztürk’ün (26) eşi Mithat Öztürk (35) tarafından domuz bağı ile bağlandıktan sonra boğularak öldürülmesiyle ilgili ayrıntılara ulaştı.

Hediye Öztürk, çalıştığı tekstil atölyesinde tanıştığı Mithat Öztürk ile evlendirildi. Çift, Mithat Öztürk’ün ailesine ait apartmana yerleşti. 9 yıl önce Z. adını verdikleri bir çocukları oldu. Eşinin uzun süre işsiz kalması üzerine evin tüm geçimi Hediye Öztürk’ün sırtına yüklendi. Bu nedenle 4 yıl önce boşanmak istedi. Ancak akrabaları vazgeçirdi. Sürekli tartışan çift, kızlarını memleketleri Kastamonu’ya gönderdi. Mithat Öztürk’ü arayan bir arkadaşı, “Eşini Avcılar’da bir erkekle gördüm. Eşin seni aldatıyor” dedi. Bunun üzerine Mithat Öztürk, eşini domuz bağı ile bağladıktan sonra elleriyle boğarak öldürdü.

İHBARCI ORTAYA ÇIKARDI

Haberin Devamı

Mithat Öztürk, cinayetin ardından Kastamonu’ya gidip kızını arak döndü. Polis kayıtlarına göre, cinayet, 26 Temmuz 2014 günü sabah saat 06.00 sıralarında polisi arayan ve kimliğinin gizli kalmasını isteyen bir erkek tarafından polise bildirildi. Kimliğini gizleyen ihbarcı, Mithat Öztürk’ün eşini öldürdüğünü, çuval içinde bagaja koyduğunu ve Arnavutköy’deki ormanlık alana gömmeye götürdüğünü anlattı.

‘ÇUVALDA KARIMIN CESEDİ VAR’

Harekete geçen polis, Arnavutköy yolunda Mithat Öztürk’ün otomobilini durdurdu. Beraberinde kızı da bulunan Mithat Öztürk, otomobilden indirildi. Polisin bagajda ne bulunduğunu sorduğu koca, “Bagajdaki çuvalın içerisinde karımın cesedi var. Namus meselesi yüzünden tartıştık. Ellerimle boğarak öldürdüm. Karımı öldürdüğümü kızıma söylemedim” dedi.