Geri Dön
GündemDAEŞ-YPG esir takası MASAK raporlarında

DAEŞ-YPG esir takası MASAK raporlarında

İstanbul’da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince önceki gün terör örgütü DAEŞ’e yönelik düzenlenen son operasyonda, örgüte İnfak adı altında maddi yardım toplayan 16 örgüt mensubu yakalanıp gözaltına alındı.

DAEŞ-YPG esir takası MASAK raporlarında

FERİT ZENGİN İstanbul Toplanan yardımları uzun bir süredir esirlerini geri almak için kullandığı İstihbarat birimlerince bilinen terör örgütü DAEŞ’in bu uygulaması örgüt mensuplarından birisinin itirafıyla resmi kayıtlara girerken, bilginin MASAK raporlarına yansıdığı da ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında İstanbul’un 10 ayrı ilçesinde terör örgütü DAEŞ’e finansal destek sağlamakla suçlanan şüphelilerin, toplanan paraları bölücü terör örgütü YPG/PKK’nın Suriye’deki Hol Kampı’nda rehin tuttuğu DEAŞ üyesi kadınların salıverilmesi için örgüt yöneticilerine gönderdikleri belirlendi.            

 

Uydudan izleniyor! 3 günde 30 kilometre gittiMuğla'da tedavisi tamamlandıktan sonra uydu takip cihazı takılan ve "Talay" ismi verilen nesli tükenme tehlikesi altındaki yeşil deniz kaplumbağası, 3 günde yaklaşık 30 kilometre yol katetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet