Geri Dön

Darp iddiasına emniyetten yanıt

Darp iddiasına emniyetten yanıt

İstanbul Fulya’da oyuncu Sinem Umaş (34) iddiasına göre geçen pazar gecesi, içinde bira bulunan siyah poşetle evine dönerken yolu polis tarafından kesildi. Polisler, “TEKEL bayinin saat 22.00’den sonra içki satması yasak” diyerek Sinem Umaş’ı imza atması için karakola götürmek istedi. Sinem Umaş önceki gün yaptığı açıklamada, karakola gitmediği için polis tarafından yerde sürüklenmesi sonucu yaralandığını söyledi. Oyuncu iki polisten şikayetçi olduğunu da bildirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise dün şu açıklamayı yaptı: “Sinem Umaş saat 22.00’den sonra alkol satışından dolayı refakate alınarak markete girilmek istendiğinde, görevlilere hakarette bulunmaya başlamış ve görevli polisi darp etmiştir. Kadın olması sebebiyle şahsı zapt etmekte güçlük çeken görevlilerimizin elinden kurtulmak isterken yere düşmesiyle vücudunda hafif yaralanmalar meydana gelmiştir. Umaş sonra adli ve idari işlemler için polis merkezine götürülürken araçta da görevlilere hakaret etmiştir. Market sahibi M.Y.’ye idari işlem yapılmış, Sinem Umaş’ın da ‘görevi yaptırmamak için direnme’, ‘mala zarar verme’, ‘hakaret’ ve ‘görevli memuru darp etme’ suçlarından savcının talimatıyla adliyeye sevk edilmesi istenmiştir.” -CANSEL KİRAZ-İDRİS TİFTİKCİ DHA

Suudi Arabistan’da Aramco tesislerine füzeli saldırıSuudi Arabistan’ın Cidde kentindeki Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi Aramco şirketine ait akaryakıt tankına yapılan füzeli saldırı sonucu yangın çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet