Geri Dön

Davetlilere 5. yıldızlı ağırlama

12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin ve devir teslim törenine katılacak 60 ülkenin devlet adamları Dışişleri Bakanlığı tarafından başkentte ağırlanacak.

Türkiye’nin davetlisi olarak başkente gelecek 5 ülkenin devlet başkanı, 9 ülkenin cumhurbaşkanı ve 9 ülkenin başbakanı için Marriott, Swiss, Sheraton, Rixos ve Hilton otellerinde yer ayırtıldı; konaklamalar öncesi otellerde hummalı çalışmalar başlatıldı. Bugün gerçekleşecek Ak Parti kongresi nedeniyle şehir dışından gelen delegelerin de etkisiyle Ankara’nın 4 ve 5 yıldızlı tüm otellerinde doluluk oranları yüzde 100’ü buldu.
Tören için Ankara’ya gelecek en üst düzey devlet adamları için Dışişleri Bakanlığı, başkentteki 5 yıldızlı otellerden yer ayırttı. Buna göre, davetliler Ankara’da Marriott, Swiss, Sheraton, Rixos ve Hilton otellerinde konaklayacak. Otellerde söz konusu isimler için hummalı bir çalışma başlatıldı. Bugün gerçekleşecek Ak Parti Kongresi nedeniyle şehir dışından gelen delegelerin de etkisiyle Ankara’nın 4 ve 5 yıldızlı tüm otellerinde doluluk oranları yüzde 100’ü buldu.

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 2 Aralık 2020 )Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosunu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 183 bin 624 Kovid-19 testi yapıldı, 31 bin 923 kişinin testi pozitif çıktı, 193 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 5 bin 502 oldu, son 24 saatte 4 bin 821 kişinin Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 414 bin 141'e yükseldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet