Geri Dön
GündemDavutoğlu’nu ‘Küçük Enver’e benzetti

Davutoğlu’nu ‘Küçük Enver’e benzetti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 8 yıl aradan sonra düzenlenen 11. Kadın Kurultayı’na katıldı. Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’na eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte gelen Kılıçdaroğlu, konuşmasında şu mesajları verdi:

Davutoğlu’nu ‘Küçük Enver’e benzetti


SAVAŞ İSTEMİYORUZ: CHP, bölgede savaş istemiyor. Hiçbir Osmanlı padişahı, hiçbir Türkiye Cumhuriyeti başbakanı Ortadoğu’ya batının egemen güçlerinin dilini kullanarak seslenmedi. Bunu yapan tek bir kişi var; o da Erdoğan’dır. Suriye ile ne alıp veremediğimiz var? ’Efendim, Suriye’de demokrasi yokmuş’. Onun için Recep Bey küsmüş. Suriye’de demokrasi yok diyorsun da dönüp kendi ülkene baksana.

KÜÇÜK ENVER: Bizim bir jetimiz düşürüldü. Uluslararası hava sahasında düşürüldü. Bize verilen bilgi bu. Ama bu jetimizin düşürülmesiyle ilgili pek çok karanlık nokta var. Otopsi raporunun bir an önce açıklanmasını ve halkın önüne konulmasını istiyoruz. Hükümetin kamuoyuna doğru bilgi vermesi, halkı doğru aydınlatma görevi vardır.
Bunun takipçisi olacağız. Sayın Başbakan’a ve Sayın Davutoğlu’na, yani Küçük Enver’e bir çağrım oldu. Rusya’nın, ABD’nin ve İngiltere’nin ellerindeki bilgileri kamuoyuna açıklayın diye çağrıda bulunmuştum. Şu ana kadar ne Başbakan ne Küçük Enver böyle bir çağrıda bulundu. Aynı çağrıyı yineliyorum. Rusya’nın, ABD’nin ve İngiltere’nin ellerindeki bilgileri dünya kamuoyuyla paylaşmalarını istiyorum. Bunu yaptıkları takdirde pek çok konunun aydınlığa kavuşacağını düşünüyorum.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Polisin 'dur' ihtarına uymayan araçtakiler kaçamadıKayseri'de, polisin 'dur' ihtarına uymayarak, kiraladıkları hafif ticari araçla kaçmaya çalışan 3 kişi, kovalamaca sonucu yakalandı. Araçtakilerin birinin üzerinde uyuşturucu madde ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler