Geri Dön
GündemDayakçı öğretmen başka okula gönderildi

Dayakçı öğretmen başka okula gönderildi

EDİRNE'de İsmail Güner İlköğretim Okulu 5/C sınıfı öğretmeni 37 yaşındaki Selda Karaman'ın öğrencilerini dövdüğü ileri sürülen görüntülerin ortaya çıkmasının ardından açılan soruşturma tamamlandı.Soruşturma kapsamında görevlendirilen Milli Eğitim müfettişleri öğretmenin şiddet uyguladığına karar verdi ve görev yeri değiştirildi. Şimdi dayakçı öğretmen, Edirne'nin bir başka ilçesindeki İlköğretim Okulu'na görevlendirilecek.

Edirne'nin Talatpaşa Mahallesi'nde bulunan İsmail Güner İlköğretim Okulu'nda görev yapan öğretmen Selda Karaman, cep telefonuyla kaydedilen görüntelerde derste sinirlenip öğrencileri önce azarlıyor ardından tokatlayıp dövüyor. Görüntülerde dayak yiyen öğrencinin 'Öğretmenim ne olur yapmayın' feryatları yükselirken öğretmen Selda Karaman ise 'Sus' diye bağırıyor ve öğrenciyi dövmeye devam ediyor. Bu görüntülerin televizyon ve gazetelerde yer almasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı. Görevlendirilen iki müfettişin raporu doğrultusunda dayakçı öğretmen okulundaki görevinden alındı ve Edirne'nin bir başka ilçesine görevlendirilecek. Selda Karaman'ın bu hafta içinde yeni okulunda göreve başlayacağı öğrenildi. Ayrıca görüntüleri ihbar olarak kabul eden Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından öğretmen hakkında açılan soruşturma sürüyor.

Müfettişlerin tamamladığı soruşturma sonrası öğretmenin görev yerinin değiştiğini belirten Edirne Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Demirci, "Olayı öğrenip görüntüleri inceledikten sonra gerekli soruşturmayı başlattım. Müfettişlerin yaptığı incelemenin ardından öğretmenin görev yerinin değiştirilmesine karar verildi. Bu değişiklik bir anlamda görevden uzatklaştırma cezası anlamına gelir. Öğretmenimiz başka bir ilçedeki okulda görevine devam edecek.Öğretmenin işine son vermek gibi birşey söz konusu değil"dedi.

Eşinden ayrıldığı belirtilen Selda Karaman'ın sinirli bir kişi olduğunu, eşinden ayrıldığı ve çocuğunun bulunmadığı öğrenildi.