Geri Dön

Deniz, şelale ve nehirlere giren 10 kişi boğuldu

Ramazan Bayramı’na boğulma vakaları gölge düşürdü. Bayram tatilinin üçüncü gününde Kırıkkale, Muğla, Elazığ, Sakarya, Samsun, Antalya, Şanlıurfa, Kars, ve Adana’da serinlemek için denize giren 10 kişi boğularak can verdi.

Deniz, şelale ve nehirlere giren 10 kişi boğuldu

Antalya’nın Kemer ilçesinde Ukraynalı Stepan Divrnychuk (58), yüzmek için girdiği denizde fenalaştı. Suda hareketsiz yatarken fark edilip kıyıya çıkarılan turiste, kalp masajı yapıldı, ancak kurtarılamadı.

19 kişi akıntıya kapıldı

Muğla’nın Ortaca ilçesinde, serinlemek için girdikleri denizde akıntıya kapılan Elif Güney kurtarılırken, eşi Yılmaz Güney (28) boğularak öldü. Elazığ’ın Kovancılar ilçesindeki Keban Barajı gölüne giren Gürkan Suiçer (25), boğularak öldü. Samsun’un Canik ilçesinde şelaleye giren Ercan Yılmaz (16) boğularak hayatını kaybetti.

Muğla’nın Datça ilçesinde, zıpkınla balık avlamak için denize giren Ahmet Burak Yurt (41), fenalaşarak öldü. Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde arkadaşlarıyla birlikte serinlemek için Fırat Nehri’ne giren Abdulbaki Çelik (10) boğularak yaşamını yitirdi. Kars’ın Kağızman ilçesinde Aras Nehri’ne giren Emre Küfrevi (19) hayatını kaybetti. Adana’da Seyhan Nehri’ne giren Iraklı Enver Kaplan (15) yaşamını yitirdi. Sakarya’nın Karasu ilçesinde Hakan Bayar (34) denizde boğularak can verdi. Balıkesir’in Edremit ilçesinde, kuvvetli poyraz nedeniyle akıntıya kapılarak deniz yatağı, kano ve deniz bisikletiyle Yunanistan’ın Midilli Adası yönüne sürüklenen 19 kişi, cankurtaranlar tarafından kurtarılıp, kıyıya getirildi.

Baykar'dan uzaktan eğitime destek için 5 bin bilgisayar tabletBaykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, uzaktan eğitime ulaşma fırsatı olmayan öğrenciler için Baykar olarak 5 bin tablet bilgisayar hediye ettiklerini duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber