Geri Dön
Gündem'Denizi özleyen' cankurtaran kuma saplandı

'Denizi özleyen' cankurtaran kuma saplandı

MUĞLA’nın Fethiye İlçesi’nde cankurtaran 27 yaşındaki Rıdvan Karatekin, denizi görmek için otomobiliyle girdiği Belcekız Plajı’nda kuma saplandı. Gün aydınlandığında plajdaki otomobili görenler şaşkına dönerken, denizi yakından görmek için plaja girdiğini anlatan Karatekin, aracın motoruna kum kaçtığı için çalışmadığını söyledi.

'Denizi özleyen' cankurtaran kuma saplandı

Ölüdeniz Beldesi’nde oturan Türkiye Sualtı Federasyonu’ndan belgeli cankurtaran Rıdvan Karatekin, 48 GU 870 plakalı otomobiliyle gezintiye çıktı. Saat 05.00 sıralarında Belcekız Plajı’na gelen Karatekin, bir süre kordonda gezdikten sonra otomobilin yönünü kumsala çevirdi. 100 metrelik kumsalı aşarak deniz kenarına ulaşmaya çalışan Karatekin’in aracı, denize 20 metre kala kuma saplandı. Patinaj yaparak kuma gömülen otomobil, motor kısmının yere temas etmesi sonrası kendiliğinden durdu. Bir daha çalıştıramadığı otomobili kumsalda bırakan Karatekin, günün aydınlanmasıyla tekrar aracın başına döndü.

’OTOMOBİLE KUM KAÇTI’

Plajdaki aracı görenler şaşkın gözlerle izlerken, Karatekin kendisini görüntüleyen gazetecilere yaşadıklarını anlattı. Sezon bittiğinden beri denizi çok özlediğini söyleyen Karatekin, gece plaja geldiğini, karanlıkta denizi göremediğini, bu yüzden plaja girdiğini kaydetti. Ankaralı olduğunu, fakat 15 yıldır Fethiye’de olduğunu anlatan Karatekin, "Deniz özlemimi gidermek için plaja geldim. Yazın cankurtaranlık yapıyorum. Biraz iş özlemi vardı. Geldik ancak otomobil kaldı. Şimdi çalışmıyor otomobilin içine kum kaçtı" diye konuştu.

’GEÇEN YIL DA GİRDİM’

Geçen yıl başka bir otomobille plaja girdiğini de sözlerine ekleyen Karatekin, "Çekici geldi. Arabayı çıkartıyoruz. Araba çalışmasa da sorun değil. Bize her yer Ankara" dedi.

’ALKOLLÜ OLABİLİR’

Plajda güneşlenerek olan biteni izleyen İngiliz Caron Stockman ise sürücünün alkollü olabileceğini söyledi. Stockman, otomobili kumsalda ilk kez gördüğünde çok şaşırdığını kaydetti.

Karatekin’in otomobili, çekici yardımıyla güçlükle saplandığı kumlardan çıkarılarak götürüldü.

Manavgat'taki yangın 6'ncı günündeCiğerlerimiz yanmaya devam ediyor. Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan orman yangını 5 gündür devam ediyor. Yangında can kaybı 8'e yükseldi. Yangında hasar gören evde bir çiftin cansız bedeni bulundu. Bodrum Mazıköyü esen rüzgarla birlikte yangın yeniden başladı. Köydeki evler tedbir amaçlı boşaltılırken, yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Tarım ve Orman Bakanlığı yangınlarda son durumu açıkladı. Öte yandan İzmir'de askeri kışla yakınındaki alanda yangın çıkarmaya çalışan 2 kişi nöbetçilerin müdahalesi üzerine kaçtı. Yangın, kışlaya sıçramadan söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet