Geri Dön

Denizli, Diyarbakır, Edirne iftar saati ne zaman?

İslam aleminin büyük bir heyecanla beklediği Ramazan ayına merhaba dedik. Orucun ilk gün heyecanını yaşayanlar merakla iftar saatini araştırıyor. Peki Denizli, Diyarbakır ve Edirne'de iftar saat kaçta?

Denizli, Diyarbakır, Edirne iftar saati ne zaman?

11 ayın sultanı Ramazan bu gece itibariyle başladı. Yurdumuzun dört bir yanındaki milyonlarca inanan vatandaşımız bu gece ilk sahur için uyandı. Peki Denizli, Diyarbakır ve Edirne'de iftar ne zaman yapılacak?

DENİZLİ İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İftar: 20:05

DİYARBAKIR İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İftar: 19:20

EDİRNE İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İftar: 20:23

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

Milli elektronik kelepçe eylülde Adalet Bakanlığına teslim edilecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sanayi İşbirliği Projeleri (SİP) kapsamında millileştirilen elektronik kelepçelerin eylül ayından itibaren test amaçlı olarak Adalet Bakanlığına teslim edilmeye başlanacağını belirterek, "Artık kimseye muhtaç olmadan bu ürünü kendi ihtiyacımızı görecek şekilde kullanabileceğiz. Yurt dışından bu ürüne dönük talepler var. Burada da ihracat potansiyeli var." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber