Geri Dön
GündemDepremde hayatını kaybeden öğrencisi için gözyaşı döktü!

Depremde hayatını kaybeden öğrencisi için gözyaşı döktü!

Elazığ’da meydan gelen depremde hayatını kaybeden 7 yaşındaki Salih İnce’nin öğretmeni Zuhal Munzur, dönemin ilk dersinde gözyaşlarına hakim olamadı.

Depremde hayatını kaybeden öğrencisi için gözyaşı döktü!

24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde Mustafapaşa Mahallesinde bulunan Kalay apartmanı çökmüştü. Enkaz altında kalan Necmettin İnce ve 7 yaşındaki oğlu Salih İnce hayatını kaybetmişti. Elazığ'da okullarda ilk ders zilinin çalmasıyla 7 yaşındaki Salih İnce'nin eğitim gördüğü Naide Karakaya İlokulu’nda da eğitime başlandı. İnce’nin Öğretmeni Zuhal Munzur ve okul idarecileri 1-A sınıfında eğitim gören minik öğrencinin boş kalan sırasına çiçek ve fotoğrafını yerleştirdi. Öğretmen Zuhal Munzur, öğrencilerine Salih İnce’nin depremde öldüğünü anlatmaya çalıştığı anlarda göz yaşlarına boğuldu. Zuhal öğretmenin öğrencisi için gözyaşı döktüğü anlar sınıftaki öğrencileri de duygulandırdı.

Depremde hayatını kaybeden öğrencisi için gözyaşı döktü

“ÖĞRETMEN ANNE OLUYOR, BEN GERÇEKTEN ONLARIN ANNESİYİM”

Öğrencisinin hayatını kaybettiği için üzgün olduğunu belirten öğretmen Zuhal Munzur, "Öğrencilerimi çok özledim onlara kavuştuğum için çok heyecanlıyım. Ama bir o kadar da üzgünüm yavrumuzu kaybettik, Salihimizi kaybettim. Çok güzel zamanlar geçirdik birlikte acısıyla, tatlısıyla. Başarılı bir dönem geçirdik ve 4 ayı bitirdik. Salih çalışkan bir öğrenciydi. Yazdığı mektuplar, hem çantalarımdan ve ceplerimden çıkıyor. Duygusal bir çocuktu. Allah rahmet etsin, Rabbim cennetine alsın diyorum. Salih’in ismini görünce gecelerce uyuyamadım. Öğretmen anne oluyor, ben gerçekten onların annesiyim. Sesi kulağımdan, yüzü gözümün önünden gitmiyor. Tarif edilecek bir duygu değil. Allah’ım yaşatmasın" ifadelerini kullandı.

Sınıf arkadaşları ise üzüntülerini dile getirip Salih'i özlediklerini aktardı.

 

 

 

30 Temmuz koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 256 bin 460 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 83 kişinin testi pozitif çıktı, 69 kişi hayatını kaybetti. Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 1 milyon 424 bin 550 aşı uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet