Geri Dön

Dershaneciler anketleri yırttı

Dershane sahipleri çalıştayda, “Bakanlık kendi taslağını bize dayatıyor” diyerek tepki gösterdi ve kendilerine dağıtılan değerlendirme anketini yırtarak salonu terk etti

Dershaneciler anketleri yırttı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın dershanelerin kapatılmasına yönelik yasa taslağı çalışmasını hazırlamasının ardından dershanecilerin görüşlerini almak için düzenlediği çalıştayların Ankara ayağı olaylı geçti. Çalıştaya bakanlığı temsilen MEB Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk ve Bakanlık Müşavirleri Ercan Demirci ile Malik Türedi katılırken, dershane sahiplerinin de katılımı yoğun oldu. Açılış konuşmasını yapan Müsteşar Yardımcısı Büyük “Biz sizin deneyimlerinizden, önerilerinizden faydalanmak istiyoruz. Burada maksat bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek” dedi. Basın mensuplarının salondan çıkması gerekiyor” diye seslenen Müsteşar Yardımcısı Büyük, dershanecilerin tepkisi ile karşılaştı. Gergin başlayan çalıştayda deshaneciler, uzun süre ıslık ve alkışla MEB yetkililerini protesto etti.

Salon boşaldı
Bu sırada MEB personeli dershanecilere, bir değerlendirme anketi dağıttı.
Bu sırada bazı dershane sahipleri “Bakanlık kendi taslağını bize dayatıyor” diye tepki gösterdi. Dershanelerin neden kapatılmak istendiğine yönelik sorulara yanıt alamayan dershaneciler dağıtılan değerlendirme anketlerini yırtarak salonu terk ettiler.

Edirne'nin meşhur Ulus Pazarı, 2 hafta açılmayacakEdirne'de her hafta cuma günleri kurulan ve Bulgaristan vatandaşlarının alışveriş için geldiği Ulus Pazarı, koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 hafta açılmayacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet