Geri Dön

ÖSYM tarafından DGS ek tercih duyurusu geldi mi? DGS ek tercihler ne zaman alınır?

Dikey Geçiş Sınavı sonuçlarının ardından DGS tercihleri alındı ve sonuçlar geçen gün açıklandı. Bu gelişme sonrası herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar ısrarla DGS ek tercih alınacak mı? DGS ek tercihler ne zaman alınır? sorularına cevap aramaya başladı.

ÖSYM tarafından DGS ek tercih duyurusu geldi mi? DGS ek tercihler ne zaman alınır?

DGS ek tercih için gözler ÖSYM'ye çevrilmiş durumda... DGS tercih sonuçlarının ardından örgün Öğretim için 870, ikinci öğretim için 8, uzaktan eğitim için 505 ve açıköğretim için 16.023 toplamda 17.406 boş kontenjan kaldı. Bu kontenjanlara başvurmak isteyenler DGS ek tercih alınacak mı? DGS ek tercihler ne zaman alınır? diye soruyor.

DGS EK TERCİH NE ZAMAN AÇILACAK?

DGS ek tercih için ÖSYM'den tarih verilmiş değil. Geçen sen ek tercihler, sonuçlardan 26 gün sonra alınmaya başlamıştı. Bu nedenle gözler 2 Kasım tarihine çevrilmiş durumda... 

Plakasına maske takan ehliyetsiz motosikletli yakalandıDüzce’de, motosikletinin plakasına maske takan ve polisin ihtarına rağmen durmayan Yahya Çetindağ, yaşanan kovalamaca sonunda yakaladı. Çetinkaya'ya ehliyetsiz olması, plakasını kapatması ve ihtara rağmen durmaması nedeniyle 3 bin 266 lira ceza kesildi.