Geri Dön
GündemDGS ne zaman? 2019 DGS başvuruları ne zaman başlayacak?

DGS ne zaman? 2019 DGS başvuruları ne zaman başlayacak?

Dikey Geçişi Sınavı(DGS)'na katılmak isteyen adaylar, merakla başvuru tarihlerini araştırıyor. ÖSYM tarafından uygulanacak olan DGS bu yıl ne zaman gerçekleşecek? Eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen adayları yakından ilgilendiren tarihler haberimizde yer alıyor.

DGS ne zaman? 2019 DGS başvuruları ne zaman başlayacak?

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları ile ilgili sınav ve yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yürütülmektedir. Peki DGS bu yıl ne zaman? DGS başvuruları hangi tarihte başlayacak? Ne zaman sona erecek? İşte 2019 DGS hakkında merak edilenler...

DGS NE ZAMAN?

Dikey Geçiş Sınavı(DGS) bu yıl 30 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak.

DGS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

DGS başvuru işlemleri 26 Nisan 2019 tarihinde başlayacak. 8 Mayıs 2019 tarihinde ise sona erecek.

DGS GEÇ BAŞVURU GÜNÜ NE ZAMAN?

DGS geç başvuru günü 21 Mayıs 2019 tarihi olarak belirlendi. Başvuru tarihlerini kaçıran adaylar, bu tarihte başvuruda bulunabilecek.

2019 DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS sonuçları 25 Temmuz 2019 tarihinde açıklancak. Adaylar bu tarihte, sınav sonuçlarına erişim sağlayabilecek.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Canlı yayında açıkladı! Asgari ücrete 1200 liralık zam beklentisiMilyonların gözü yeni yılda geçerli olacak asgari ücrete çevrildi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022 yılında asgari ücrete yapılacak zammı belirlemek üzere çalışmalarına bugün başlayacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, "Yeniden değerleme oranında zam yapılırsa bin lira ile bin 200 lira arasında bir net artış olur." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler