Geri Dön

DGS sınav giriş yerleri belli oldu mu? 2019 Dikey Geçiş Sınavı ne zaman?

Eğitim hayatını lisansa tamamlamak isteyenleri yakından ilgilendiren Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için heyecan dorukta. ÖSYM tarafından uygulanacak olan DGS sınavının giriş yerleri belli oldu mu? 2019 DGS ne zaman yapılacak?

DGS sınav giriş yerleri belli oldu mu? 2019 Dikey Geçiş Sınavı ne zaman?

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı için hazırlıklar sürüyor. Üniversite öğrencilerinin katılabileceği DGS'ye geri sayım başladı. Peki DGS ne zaman gerçekleşecek? DGS sınav giriş yerleri belli oldu mu?

DGS SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU MU?

Dikey Geçiş Sınavı(DGS) giriş yerleri henüz belli olmadı. 2019 DGS'nin sınav giriş belgeleri yayımlandığında haberimizin içeriğinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

DGS NE ZAMAN UYGULANACAK?

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS), 30 Haziran 2019 tarihinde uygulanacaktır.

SINAVIN KAPSAMI

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacaktır. Testte 120 soru yer alacaktır. Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla ilgili olarak hazırlanacak sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmayacaktır. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacaktır

Falezlerde bulunan çantadan tarihi heykel çıktıAntalya falezlerinde bulunan çantada, Roma dönemine ait 2000-2500 yıllık olduğu değerlendirilen tarihi heykel bulundu. Polis ekipleri, yaklaşık 50 kilo ağırlığındaki heykeli, 40 metrelik falezlerden battaniyeye sararak çıkardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber