Geri Dön
GündemDHKP-C siyasetçi ve hakimleri hedef almış

DHKP-C siyasetçi ve hakimleri hedef almış

Terör örgütü DHKP-C’ye yönelik önceki gün 16 ilde gerçekleştirilen operasyon kapsamında gözaltına alınanların sayısı 79’a yükseldi.

DHKP-C siyasetçi ve hakimleri hedef almış

FERİT ZENGİN İstanbul - Örgütün önemli mensup ve yöneticilerin de arasında bulundu şüphelilerin sorguları sürüyor. Eylem hazırlığı aşamasında basılan örgüt mensup ve yöneticilerinin eylem talimatını ise örgütün yurt dışında bulunan sözde “Merkez Komitesi”nden aldığı belirlendi. İtirafçı örgüt mensubunun verdiği bilgiler ışığında yapılan soruşturmada kaos planı yapan örgütün devlet görevlilerine ve siyasilere yönelik kaçırma ve rehin alma planları yaptığı tespit edildi. TEM polisince yapılan tespitlere göre, ülke genelinde DHKP-C davalarına bakan bazı ağır ceza hakimi ve savcılar ile TBMM’de grubu bulunan çeşitli siyasi parti mensuplarından kilit isimlerin yanı sıra polis mensuplarını silahla rehin alıp kaçırmayı ve bu yöntemle sansasyonel eylem gerçekleştirmeyi hedeflediği belirlenen örgütün planın henüz hazırlık aşamasındayken deşifre edildiği öğrenildi. Kaos çıkarıp toplumsal karışıklığı yaratmayı hedeflediği değerlendirilen örgütün eylemlerde kullanılmak üzere çok miktarda tabanca, uzun namlulu silah ve mühimmat temin ettiği de tespit edildi. Tabancalardan üçünü operasyonlar kapsamında ele geçiren polisin, örgütün elindeki uzun namlulu silah ve mühimmata yönelik çalışmaları ile 47 örgüt mensubunu yakalamaya yönelik çalışması devam ediyor.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Aynı nokta, 6 ayrı kazaEsenyurt’ta bir hafta içerisinde aynı noktada 6 ayrı kaza yaşandı. Yaşanan kazalar sonrasında çevredeki işletme sahipleri duruma isyan ederken o anlar saniye saniye kameralara yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler