Geri Dön

Dink davasında 1 kişiye tahliye

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin 7’si tutuklu, 76 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Dink davasında 1 kişiye tahliye
ELİF ALTIN İstanbul

Mahkeme, 6 Ocak’ta ‘cinayeti daha önceden bildiğine dair dosyada delillerin olması’ gerekçesiyle tutuklanmasına karar verilen Trabzon Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlisi sanık Volkan Şahin’in bu defa da lehine değişen delil olduğunu belirterek tahliyesine karar verdi. Mahkeme, hakkında ‘Anayasa’yı ihlal’, ‘kasten öldürme’, ‘resmi belgede sahtecilik’, ‘görevi kötüye kullanma’ ve ‘örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet, müebbet ve 24 yıla kadar hapsi istenen dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Ali Öz’ün ise aleyhine değişen delil durumunu göz önüne alarak yaşından dolayı ev hapsine karar verdi.

Her şey bir anda oldu! Vitesleri karıştırınca otomobiliyle bahçeye uçtuKahramanmaraş’ta Ayşe Orçan, geri manevra yapmak isterken otomobil, hızla ileri gidip bir evin bahçesine uçtu. Ev ile istinat duvarı arasında dik vaziyette kalan otomobilin sürücüsü Orçan ise tedavi altına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet