Geri Dön

‘Dink denildiğinde Hayal’i biliyorduk’

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı  Ramazan Akyürek, eski İstihbarat Daire Başkanlığı Personel Şube Müdürü Coşgun Çakar ve eski İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ile Yargıtay’ın bozduğu ana davanın 8 sanığının da aralarında bulunduğu 35 kişinin  yargılandığı davada 5 tanık dinlenildi.

‘Dink denildiğinde Hayal’i biliyorduk’

Dink cinayeti gerçekleştiğinde Trabzon İdari Büro Amirliği arşivinde çalıştığını belirten tanık Abdullah Öztürk, Mahkeme Başkanı Ali İhsan Horasan’ın “Cinayetin ardından Ogün Samast ve Yasin Hayal’in kimlik tespitleri yapılmadan Yasin Hayal’in telefon numarası sorgusunu yapmışsın. Ne diyeceksin?” sorusunu şöyle yanıtladı:
“Eylemin gerçekleşmesinin ardından, bize verilen emirle Hayal’in telefon numarasının sorgusunu yaptım. Nerede olduğunu öğrenmek için. İdari büroda çalışıyordum, sorgulama şifrem yoktu. Herkesin bilgisi altında sorguladım. Hrant Dink dendi mi Yasin Hayal’i biliyorduk.”
2 gün içinde 7 tanığın dinlenildiği davanın yarına ertelendiği belirtildi.

Evlilik teklifi pahalıya mal oldu! 'Bütün düğün parası gitti'Antalya'da yaşayan İsmail Göksu, kız arkadaşı Gözde Yıldırım'a arkadaşlarıyla birlikte yaptığı driftli evlilik teklifi pahalıya mal oldu. Teklifine 'evet' cevabı alan Göksu, kesilen ceza ile hayatının şokunu yaşadı. Evlilik teklifi organizasyona katılan kişilere toplamda 78 bin 137 lira ceza kesildi. Bu olayın ilgi çekeceğine inanıyordum ama bu kadarını da beklemiyordum diyen damat adayı; "Ceza yiyen bazı arkadaşlarım, 'Bütün düğün paramız gitti. Ben sizin düğününüzde takı takacaktım. Takıyı önceden takmış olduk' diye konuşuyor" dedi. Gözde Yıldırım ise; Bu güzel fikrin sonu bu olmamalıydı. Yüzyılın evlenme teklifi bu. Bu kadar pahalı bir düğün iptal olmayacak. Cezamızın tekrar ele alınarak ya iptal edilmesi ya da hafifletilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet