GündemDireksiyon başında kalp krizi geçirdi, ikinci kaptan son anda müdahale etti

Direksiyon başında kalp krizi geçirdi, ikinci kaptan son anda müdahale etti

20.11.2023 - 18:50 | Son Güncellenme:

Şehirlerarası otobüs yolculuğunda kaptan direksiyon başında kalp krizi geçirdi. Durumu fark eden ikinci kaptan son anda hakimiyeti ele aldı. Facia kıl payı önlenirken o anlar saniye saniye kaydedildi. Kalp krizi geçiren otobüsün sürücüsü Süleyman Ekici ise tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Malatya’da şehirlerarası sefer yapan yolcu otobüsünün sürücüsü direksiyon başında kalp krizi geçirdi. Durumu fark eden ikinci kaptanın dikkati bir faciayı önlerken, o anlar anbean kameralara yansıdı.

Haberin Devamı

Direksiyon başında kalp krizi geçirdi, ikinci kaptan son anda müdahale etti

Olay, Malatya-Kayseri karayolu Kürecik mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Malatya-İzmir seferini yapan bir firmaya ait içerisinde 25 yolcu bulunan otobüsün sürücüsü Süleyman Ekici (66) direksiyon başında kalp krizi geçirdi. Durumu fark eden ikinci kaptan Ufuk Yel’in müdahalesiyle araç yol kenarına alınırken, sürücüye kalp masajı yapıldı. Büyük panik yaşanan olayda yolcular aracın ikinci kaptan tarafından durdurulması ile derin bir nefes alırken, Akçadağ Şehit Gökhan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan araç sürücüsü yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Direksiyon başında kalp krizi geçirdi, ikinci kaptan son anda müdahale etti

Yaşanan korku dolu anları anlatan Ufuk Yel, aracın yoldan çıktığını fark etmesinin ardından zor bir müdahale ile aracı durdurmayı başardığını söyledi.