Geri Dön

Diyarbakır’da hain saldırı: 6 şehit

Diyarbakır’da askeri aracın geçişi sırasında patlama yaşandı. Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır Lice'de patlama sonucu 6 askerin şehit olduğunu bildirdi.

Diyarbakır-Lice karayolunda zırhlı midibüsün geçişi sırasında meydana gelen patlamada , 6 asker şehit olurken bir askerin ağır yaralı olduğu bildirildi. Güvenlik kaynaklarının verdiği bilgiye göre, zırhlı midibüsün geçişi sırasında uzaktan kumandalı el yapımı bomba ile gerçekleştirilen patlama yolda büyük bir çukurun oluşmasına neden oldu. Daha önce verilen bilgide askeri konvoyun geçişi sırasında bir patlama meydana geldiği ve yedi kişinin hayatını kaybettiği bildirilmişti.

TSK AÇIKLADI

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır Lice'de patlama sonucu 6 askerin şehit olduğunu bildirdi. Genelkurmay'dan yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"18 Şubat 2016 Perşembe günü saat 09:30 sularında Diyarbakır-Lice karayolunda mayın araması için görevlendirilen konvoya, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce daha önce yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu, altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da ağır yaralanmıştır. Ağır yaralanan silah arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilmiş ve tedavisine devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatınıkaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerliailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza veYüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar temenni ediyoruz."

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

Kuyumcu soyguna gelen şüpheliyi böyle vurdu!Konya'da kuyumcu Abdullah Koyuncu (55) pompalı tüfekle ve biber gazıyla iş yerine soygun amaçlı gelen şüphelilerden Mustafa Hazır'ı (19) bacağından vurarak etkisiz hale getirdi. Diğer şüpheliyide yakalayıp, polise teslim eden Koyuncu'nun 2015 yılında da iş yerine soygun girişiminde bulunulduğu öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber