Geri Dön

Diyarbakır’da tıp kaynaşması

Geleceğin doktorları medeniyetlerin beşiği Diyarbakır’da buluşmaya hazırlanıyor.

Diyarbakır’da tıp kaynaşması

Dicle Üniversitesi Bilimsel Araştırma Topluluğu tarafından, 6-8 Nisan 2018’de düzenlenecek ve Türkiye’deki tüm tıp fakültesi öğrencilerine açık olan kongre ile doktor adayları hem bilim insanlarıyla bir araya gelecek, hem de bölgenin tarihsel ve kültürel zenginlikleriyle tanışma fırsatı yakalayacak.

Kongre Başkanı Stj.Dr.Yunus Demirkol, Türkiye’nin dört bir yanından tıp öğrencileri ve bilim insanlarının katılımıyla gerçekleştirilecek kongrede katılımcıların Diyarbakır’ı yakından tanıma fırsatı bulacaklarını ifade etti. Kongrede yapılacak sunumlardan başarılı olanların bilimsel kurul tarafından ödüllendirileceğini de belirten Demirkol, yapılacak workshoplarla da katılanların hem eğlenceli vakit geçireceğini, hem de yeni şeyler öğreneceğini söyledi.

Destek bekliyorlar

Bilimsel çalışmalara ve öğrenci topluluklarına verdiği destekle bilinen Rektör Prof.Dr.Talip Gül’ün onursal başkanlığını yaptığı kongre, yerel ve ulusal firmalardan da destek bekliyor. Kongre Kayıt ve İletişim Koordinatörü Stj.Dr.Eylem Gökalp, ilgililerin süreçle ilgili gelişmeleri internet sitesinden ve sosyal medyadaki BAT hesaplarından takip edebileceklerini belirterek, “tıp öğrencileri ile doktorları kongremizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi.

Demirkol ve üyeler, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı ziyaret etti.


Sahibinden kaçan at trafikte dört nala koştuBursa'da bir at arabasının, sahibi olmadan trafikte 4 nala ilerlemesi güvenlik kameralarına takıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet