Geri Dön
GündemDiyarbakır'da sosyal mesafeye uyan yaşlı kadınlara hediye verildi

Diyarbakır'da sosyal mesafeye uyan yaşlı kadınlara hediye verildi

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde sosyal mesafeye uyan yaşlı kadınlara hediye verildi. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, evlerinin yakınındaki boş arazide sosyal mesafeli oturma düzenleriyle corona virüs ile mücadele örnek gösterilen yaşlı kadınları ziyaret etti.

Diyarbakır'da sosyal mesafeye uyan yaşlı kadınlara hediye verildi

Kadınlara gıda ve temizlik ürünü hediye eden Beyoğlu, topluma örnek olan annelerin, salgınla mücadelede de öncü olduklarını söyledi.

Televizyonlardaki haberlerde sürekli salgın kurallarını hiçe sayan görüntülerin yer aldığını aktaran Beyoğlu, şöyle konuştu:

"Buradaki kadınlar hem kendi sağlıklarını koruyorlar hem de salgınla mücadelede sembol haline geldiler. Eli öpülesi annelerimizin bu duyarlı davranışı, aynı zamanda Diyarbakır ve Bağlar için de anlam ifade ediyor. Hem kendilerini tebrik ettik hem de jest niteliğinde hediyeler takdim ettik. Herkes bu kadınlarımız gibi sorumluluk sahibi olursa inşallah bu zor günleri yakın zamanda atlatırız."

Köyünde hem kanserle savaşını kazandı hem de üretici olduŞehir hayatının kalabalık ve gürültüsünden uzaklaşıp ailesiyle Erzurum'daki köyüne yerleşerek organik ürünler üretmeye başlayan Gülcan Ocak, ikinci kez yakalandığı kanseri yendiği baba ocağında, hem sağlıklı besleniyor hem de ihtiyaç fazlası ürünleri satarak gelir elde ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet