Geri Dön
GündemDiyarbakır’dan ABD’ye! Aynı sınıfın rüya öğrencileri CNN Türk’te!

Diyarbakır’dan ABD’ye! Aynı sınıfın rüya öğrencileri CNN Türk’te!

Diyarbakır'daki özel bir okulun Fen ve Teknoloji Lisesi'nde okuyan Nehir Toklu, Dicle Ezgi Ekinci ve Seyit Metin Barut, dünyanın en iyi üniversitelerinden Harvard ve Brown’dan tam burslu kabul aldı. Türkiye’nin gururu olan öğrenciler başarılarının sırrını CNN TÜRK ekranında anlattı.

Harvard ve Brown’a uzanan başarı hikayesinin sahibi Diyarbakır’dan 3 lise öğrencisi. Dicle Ezgi Ekinci- Harvard Üniversitesi Biyomühendislik bölümünde Nehir Toklu- Harvard Üniversitesi Uluslararası ilişkiler ve Matematik, Seyit Metin Barut- Brown Üniversitesi Bilgisayar Bilimi bölümünde eğitim alacak. İşte o başarılı öğrenciler CNN Türk’ün konuğu oldu.

Diyarbakır’dan ABD’ye Aynı sınıfın rüya öğrencileri CNN Türk’te

Canlı yayında başarılarının sırrını anlattı. 5 yıldır aynı sınıfı paylaşan öğrenciler enerjileriyle ve kendilerini ifade etme yetenekleriyle de izleyenleri hayran bıraktı. Eğitimlerine yurt dışında devam edecek öğrencilerin kendilerini örnek alacak gençlere de tavsiyeleri var.

 

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet