Geri Dön

Doğan’a 3 ay uzaklaştırma

Buket Aydın, sosyal medyadan olumsuz eleştiri yapan Nihat Doğan hakkında, üç ay süreyle koruma kararı aldırdı.

Doğan’a 3 ay uzaklaştırma

Kanal D Haber spikeri Buket Aydın, kendisi hakkında sosyal medyada olumsuz eleştiri yapan Nihat Doğan hakkında, koruma kararı aldırdı. Bakırköy 2. Aile Mahkemesi, sunucunun talebi üzerine türkücü hakkında 3 ay süreyle koruma kararı verdi.

Alkol kullanamayacak

Doğan, karara göre Aydın’a yönelik tehdit, hakaret ve aşağılama içeren davranışlarda bulunamayacak. Ayrıca türkücü, sunucunun ev adresine ve bulunduğu yere yaklaşamayacak, telefon ve iletişim araçlarıyla rahatsız edemeyecek, varsa silahını polise teslim edecek, uyuşturucu, uyarıcı madde ve alkol kullanamayacak.

30 gün hapis cezası

Bu kararlara aykırı hareket edilmesi halinde ise Doğan’a, ilk seferde 3 günden 10 güne, ikinci seferde ise 15 günden 30 güne kadar zorlama hapis cezası verilebilecek. Geçtiğimiz hafta türkücünün 11 ve 17 yaşında iki kız çocuğunu alıkoyma iddiasıyla gözaltına alınması haberi Kanal D Haber’de yayınlanmıştı.

Türkiye'nin günlük corona virüs tablosuSağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs'te son durumu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 1543 kişiye Covid-19 tanısı konuldu, 17 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 202 bin 284, can kaybı 5 bin 167 oldu. Bakan Koca: "Burdur ve Gümüşhane’de 2 gündür yeni vaka yok. En çok vaka olan 5 il: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Bursa." detayını vererek illere dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber