Geri Dön
GündemDoktor İsmail Niyazi Kurtulmuş kimdir?

Doktor İsmail Niyazi Kurtulmuş kimdir?

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle açılacak. Tören öncesi sık sık yöneltilen soru ise 'Doktor İsmail Niyazi Kurtulmuş kimdir?' şeklinde... İşte detaylar...

Doktor İsmail Niyazi Kurtulmuş kimdir?

II. Abdülhamid döneminde yapılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla restore edilen Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi bugün törenle açılacak. Hastane 23 dönüm arazi üzerinde 4 bin 500 metrekare kapalı alana sahip, 59'u yoğun bakım olmak üzere 101 yatak ile hizmet verecek.

Bugün özellikle hastaneye adı verilen Doktor İsmail Niyazi Kurtulmuş gündem olmuş durumda... 'Doktor İsmail Niyazi Kurtulmuş kimdir?' soruları epey soruluyor.

DOKTOR İSMAİL NİYAZİ KURTULMUŞ KİMDİR?

İsmail Niyazi Kurtulmuş, Fatih'de doğan dahiliye ihtisaslı tıp doktorudur. İlim Yayma Cemiyeti'nin kurucularından olan Kurtulmuş, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş'un babası, Kurtuluş Savaşı'nda Çanakkale, Erzurum, Batum ve Azerbaycan cephelerinde görev yapmış, Balkan Savaşında savaşmış ve Sakarya Meydan Savaşında yaralanarak gazi olan, latin harfleriyle yazılmış ilk Türkçe ilmihal kitabı olarak bilinen Amentü Şerhi'nin yazarı binbaşı Numan Kurtulmuş'un oğludur.

Çevresince hayırsever ve örnek kişiliğiyle tanınan İsmail Niyazi Kurtulmuş birçok hayır kurumunun kurulmasında önemli bir rol oynamıştır. Hayatı boyunca perşembe günleri evinin en alt katında ücretsiz hasta muayene ettiğinden çevresince kendisine 'Sosyal Tabip' ünvanı verilmiştir.

İlerlemiş yaşına rağmen İmam Hatip Lisesi'ne kaydolmuş ve 51 yaşında İmam Hatip Lisesi'nden mezun olmuştur. Eğitim gördüğü bu süreçte Arapça, Farsça ve Kıraat dersleri almıştır. Kurtulmuş, Milli Görüş Hareketi Lideri Prof.Dr.Necmettin Erbakan'ın yakın dostu ve hareketin önde gelen isimlerindendir.

Gökyüzünde 'Starlink' heyecanıBursa'nın İnegöl ilçesinde 21.30 ile 22.00 saatleri arasında gökyüzünde görülen ışıklı cisimler şaşkınlığa yol açtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet