Geri Dön

Dört kişiden birine göre çocuk dövülebilir

Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Enstitüsü tarafından yapılan araştırmaya göre, Türkiye’de ailelerin yüzde 40.6’sı çocuğun büyüklerinden korkmadan eğitilemeyeceğini; yüzde 24.7’si zarar verme amacıyla olmaksızın çocuğu korkutmak için vurabileceğini belirtirken; ebeveynlerin yüzde 67.5’i çocuklara fiziksel ceza vermenin tamamen zararlı olduğunu düşünüyor

Çalışmaya göre, ailelerin yüzde 10.2’si çocuğa vurmak veya kulağını çekmenin ona bağırmaktan daha iyi olduğu görüşünde. Ailelerin yüzde 21.3’ü çocuğa arada bir vurmak ya da kulağını çekmekle zarar vermiş olunmayacağını öne sürerken yüzde 34.1’i “çocuğun cezayı hak etmesi halinde” vurmaya izin verilebileceğini belirtiyor. Ailelerin yüzde 20’si çocuğa anlatılmasına rağmen dinlemiyorsa vurabileceğini, yüzde 30.2’si çocuğa yavaşça vurulabileceğini, yüzde 12’si fiziksel ceza vermenin çocuğu disipline etmek için iyi bir yöntem olduğunu ifade ediyor.

Sahibinden kaçan at trafikte dört nala koştuBursa'da bir at arabasının, sahibi olmadan trafikte 4 nala ilerlemesi güvenlik kameralarına takıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet