Geri Dön
GündemDüğün yasakları kalktı mı? Düğün, nişan, kına gecesi ne zaman yapılacak?

Düğün yasakları kalktı mı? Düğün, nişan, kına gecesi ne zaman yapılacak?

Düğünler ne zaman yapılacak? 17 Mayıs - 1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak olan kademeli normalleşmede düğün yapılacak mı? Vaka sayılarında yaşanan azalma ile birlikte bazı yasaklar esnetildi. Düğün, nişan, kına gibi etkinlikler için son karar ne? Düğün salonları açıldı mı? İşte son gelişmeler.

Düğün yasakları kalktı mı? Düğün, nişan, kına gecesi ne zaman yapılacak?

17 Mayıs itibariyle kademeli normalleşme genelgesi yayınlandı. 1 Haziran tarihine kadar sokağa çıkma yasağı esnetildi. Peki, düğün, nişan, kına gibi etkinlikler için izin çıktı mı? Düğün yasakları kalktı mı?

KADEMELİ NORMALLEŞMEDE DÜĞÜN YAPILACAK MI?

Evlendirme işlemlerinin gerçekleştirilmesine devam edilmekle birlikte halen uygulanmakta olan nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler ile nişan ve kına gibi etkinliklerin yapılmaması uygulaması, 1 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecektir.

DÜĞÜN, NİŞAN, KINA NE ZAMAN YAPILACAK?

Kademeli açılma süreci içerisinde düğün, nişan, taziye, asker uğurlama gibi organizasyonlara vaka sayılarının daha da düşmesinden sonra izin verilmesi bekleniyor.

Sakarya'da şişe ve bıçaklı kavgaSakarya'nın Sapanca ilçesinde, takside tartıştıktan sonra araçtan inen 2 kişi bıçak ve bira şişesi ile birbirine saldırdı. Yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırılırken, kavga anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet