Geri Dön
GündemDünya koronavirüs haritası açıklandı 8 Nisan 2020 - ABD, İtalya, Almanya, İspanya, Çin corona virüs vaka sayısı ve ölü sayısı kaça yükseldi?

Dünya koronavirüs haritası açıklandı 8 Nisan 2020 - ABD, İtalya, Almanya, İspanya, Çin corona virüs vaka sayısı ve ölü sayısı kaça yükseldi?

Tüm dünyada etkisi hala devam eden corona virüs ile ilgili son dakika gelişmelerin derledik. Dünyada şimdiye dek 1,455,955 bin vaka tespit edildi ve Corona virüs nedeniyle kaç kişinin hayatını kaybettiği oldukça merak ediliyor.. Hastalığa yakalanan 209 binden fazla kişinin sağlığına kavuştuğu Corona Virüs ölüm sayısı ve oranını derledik. İşte son olarak ülkemizde de 34,109 vatandaşımıza bulaştığı açıklanan Corona virüste son durum ve hakkında bilinmesi gerekenler...

Dünya koronavirüs haritası açıklandı 8 Nisan 2020 - ABD, İtalya, Almanya, İspanya, Çin corona virüs vaka sayısı ve ölü sayısı kaça yükseldi?

İşte tüm dünyayı yakından ilgilendiren Corona virüsü ile ilgili merak edilen soruların yanıtları...

CORONA VİRÜSÜ ÖLÜM ORANI YÜZDE KAÇ?

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, corona virüs nedeniyle meydana gelen ölüm oranının yüzde 3.4 olduğunu duyurdu. ABD Başkanı Donald Trump ise bu oranı abartılı bulduğunu ifade ederek ölüm oranının yüzde 1’lerde olduğunu iddia etmişti.

KORONAVİRÜS NEDENİYLE TOPLAM ÖLÜ SAYISI (8 NİSAN MART CANLI)

Çin’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 333'e çıktı.

İtalya'da ise ölü sayısı 17,127ye ulaştı.

İran'da 3.993, İspanya'da 14.555, Fransa'da 10.328, ABD'de 12.988, İngiltere'de 6.159, Almanya'da 2.096, Belçika'da ise 2.240 kişi hayatını kaybetti. Dünyada toplamda 83,666 kişi virüsten hayatını kaybettti.

TÜRKİYE'DE SON DURUM: Vaka sayısı: 34,109, ölüm sayısı: 725...

CORONAVİRÜS BELİRTİLERİ NELERDİR?

İştahsızlık ve kilo kaybı
Ateş
Halsizlik ve durgunluk
Karın bölgesinin şişmesi
Görme sorunları, gözün sulanması ve gözde renk değişimi
Solunum sorunları ve nezle
Denge sorunları
Genel psikolojik durumda değişme, mutsuz ifade

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
ÖTV indiriminin ardından sıfır araçlarda stokçuluk mu yapılıyor?Sıfır araçta yapılan ÖTV fırsatçılığına bir vatandaş sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Videoda araçlar saklanıyor mu yoksa arızalı mı belli değil. Ancak en büyük iddia satıcının ÖTV uyanıklığı nedeniyle böyle bir şey yapması....
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner