Geri Dön
GündemDüştüğü kanalda hareketsiz bulunan 7 yaşındaki çocuktan acı haber

Düştüğü kanalda hareketsiz bulunan 7 yaşındaki çocuktan acı haber

Adana’da sopayı almak isterken sulama kanalına düşen 7 yaşındaki Muhammet Söğüt bulanarak hastaneye kaldırıldı. Söğüt, tedaviye alındığı hastanede doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Edinilen bilgiye göre olay dün merkez Seyhan ilçesine bağlı Akkapı Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre 7 yaşındaki Muhammet Söğüt, aynı yaştaki arkadaşı Mert Yavuz ile birlikte sulama kanalı kenarına geldi. Söğüt kanal kenarında sopa görüp almak istedi. Ancak sopayı alırken dengesini kaybedip kanala düştü.

Bu arada arkadaşı Yavuz da çığlık atarak yardım istedi. Yavuz’un bağırması üzerine olay yerine gelen vatandaşlar sulama kanalına çocuğu kurtarmak için atladı ancak çocuk bulunamadı. Vatandaşlar bir taraftan da polise ve sula altı ekiplerine haber verdi. Çocuklarının sulama kanalında kaybolduğunu öğrenen aile de kanal kenarına gelerek arama çalışmalarına katıldı. Anne Leyla Söğüt de bir umutla kanal kenarında çocuklarını aradı.

Düştüğü kanalda hareketsiz bulunan 7 yaşındaki çocuktan acı haber

Çocuk bir sürü sonra bulanarak ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Düştüğü kanalda hareketsiz bulunan 7 yaşındaki çocuktan acı haber

HAYATINI KAYBETTİ

7 yaşındaki Söğüt, tedaviye alındığı hastanede doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Polis, olayla ilgili soruşturmaya devam ediyor.