Geri Dön
GündemDüşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli iller hangileri? Türkiye koronavirüs riskli iller haritası burada...

Düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli iller hangileri? Türkiye koronavirüs riskli iller haritası burada...

Düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli iller gündemde merak ediliyor. İller koronavirüs risk durumuna göre gruplara ayrıldı. Her bir grup bir renk ile kodlandı. Kısıtlamalar risk duruma göre devam ediyor. Peki riskli iller hangileri? İşte düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli iller...

Düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli iller hangileri? Türkiye koronavirüs riskli iller haritası burada...

Riski iller 4 gruba ayrıldı. Düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli iller olmak üzere 4 kategoride oluşturulan grupların her biri bir renk ile kodlandı. İllerin risk durumları ise koronavirüs kısıtlamaları ile ilgili detayları belirliyor. Peki düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli iller hangileri?

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER

Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır.

ORTA RİSKLİ İLLER

Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bursa, Denizli, Manisa, Isparta, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bayburt, Erzurum ve Kars.

Düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli iller hangileri Türkiye koronavirüs riskli iller haritası burada...

YÜKSEK RİSKLİ İLLER

İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan.

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER

Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman.

RENK KODLARI

Düşük riskli iller- Mavi
Orta riskli iller-Sarı
Yüksek riskli iller-Turuncu
Çok yüksek riskli iller-Kırmızı

'Her şeyi göze alıyorum' diyerek yerde tekmelediği kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet