Geri Dön
GündemDüşüp yaralanan robot iyileşiyor

Düşüp yaralanan robot iyileşiyor

Antalya’da önceki gün ‘4. Akdeniz Bilişim Zirvesi’nde dans gösterisi yapan insansı robotlardan ‘Mini Ada’ kontrolden çıkıp sahneden düştü.

Düşüp yaralanan robot iyileşiyor

Bir metrelik sahneden yüzüstü düşen robotun önündeki dijital ekran ile baş kısmı kırıldı. Görevlilerce kollarından tutularak yerden kaldırılan robot ‘Mini Ada’ salon dışına çıkarıldı. Robotların üretildiği firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Akın, Twitter’daki hesabından açıklama yaptı. Akın, “Akdeniz Bilişim Zirvesi’nde dans gösterisi yapan robotlarımızdan biri müziğin ritmine kapılarak sahneden düştü. Mühendislerimiz ilk müdahalesini yaptı. Sağlık durumu iyi. Bu süre zarfında geçmiş olsun dileklerini ileten tüm halkımıza teşekkürler” paylaşımında bulundu. Dr. Özgür Akın’ın mesajı kısa sürede çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tarafından beğenilip, tekrar paylaşıldı. ALPARSLAN ÇINAR DHA

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet