Geri Dön

e-devlet’e erişim sıkıntısı

Türkiye vatandaşlarının, elektronik ortamda pek çok işlemini tamamlamasını sağlayan e-devlet uygulamasında erişim sıkıntısı yaşandı.

e-devlet’e erişim sıkıntısı

Dün saat 10.00 sıralarında başlayan sorun nedeniyle sisteme bilgisayardan veya mobil cihazlardan erişilemedi. BTK yetkilileri, üniversitelere başvurular yüzünden yoğunluk yaşandığını ancak gecikmeli de olsa işlem yapıldığını açıkladı. Ulaştırma Bakanlığı ise konuyla ilgili olarak “Aşırı yoğunluk ve siber güvenlik kontrollerinden dolayı zaman zaman yavaşlama olmaktadır” açıkaması yaptı.
Uyarı mesajı
Kullanıcılar, telefon üzerinden veya bilgisayar başından uygulamaya girilmeye çalışıldığında, “İşleminiz devam ediyor, lütfen beklemeye devam ediniz... Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeniyle işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir” mesajıyla karşılaşıldı.
BTK ve bakanlıktan açıklama
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yetkilileri konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Üniversite tercihleri e-devlet üzerinden yapılıyor. Bu nedenle bir yoğunluk yaşanıyor. Gecikmeli de olsa işlem yapılıyor” dedi.
Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise “Bugün saat 15.30 itibariyle e-devlet üzerinden yapılan üniversite kayıt işlemi sayısı 350 bini geçmiştir. Aşırı yoğunluk ve siber güvenlik kontrollerinden dolayı zaman zaman yavaşlama olmaktadır” denildi.

Genç kıza sokak ortasında bıçaklı saldırıBayrampaşa'da bir saldırgan kaldırımda arkadaşıyla yürüyen genç kızı bıçaklayarak kaçtı. Güvenlik kameralarına da yansıyan olayda genç kızın bacağına yedi dikiş atılırken, bıçaklı saldırgan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber